Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
1°C | 5°C
ponedeljek, 17.11.2018
0°C | 8°C
torek, 19.11.2018
2°C | 2°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 2°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 18h
V nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Petošolci OŠ Sevnica v tovarni Lisca


OSNOVNA ŠOLA

| |
25.04.2017      10:54
A A

Petošolci OŠ Sevnica v tovarni LiscaDeli:

Petek, 7. april, je bil za petošolce OŠ Sava Kladnika Sevnica prav poseben dan. Zjutraj smo se s sošolci zbrali pred šolo. Pogovarjali smo se, kakšne izdelke bomo izdelovali. Učiteljica je prišla pred šolo, zraven pa še knjižničarka kot naša spremljevalka.

Peš smo se odpravili v tovarno Lisca. Ko so nas sprejeli v stavbo, smo na stenah zagledali oglase kopalk. Bile so zelo lepe. Odšli smo po stopnicah navzgor in opazili več velikih miz ter stolov. Posedli smo se in lahko smo si ogledali kataloge, ki so bili v ta namen nastavljeni na njih. Gospa Danijela Klemenčič nam je povedala vse o tovarni Lisca. Ko je zaključila s predstavitvijo podjetja, nas je druga gospa odpeljala na ogled proizvodnega procesa, kjer si izmislijo kroj. Ogled smo nadaljevali v prostoru, kjer kroj natisnejo. Na koncu pa še v šivalnico, kjer so stroji ropotali kot traktorji. Premikali smo se med šivalnimi stroji in si ogledovali, kako pridne šivilje šivajo izdelke. Bile so nas same oči. To je bilo pravo doživetje.

Počakali smo našo spremljevalko, gospo Danijelo, in se vrnili v šolo.  Po malici smo z veseljem pričeli z ustvarjanjem svojih izdelkov. Joj, kako sem bila nestrpna in kar nisem vedela, za kaj bi se odločila. Na izbiro smo imeli izdelovanje žabice, peresnice ali blazine. Jaz sem naredila blazino v obliki srčka v rdeči barvi s čipko na sredini. Najprej sem izrezala šablono za obris, ki sem jo čez čas posodila ostalim sošolcem. Ko sem jo obrisala, sem srček še hitro in previdno izrezala in vajo ponovila za drugo stran omenjene okrasne blazine. Na pomoč pri šivanju nam je priskočila tudi Julijina mamica in nam na šivalni stroj sešila izdelke. Delčka blazine ni zašila do konca, da sem jo lahko kasneje napolnila s polnilom, tako je bil videti še večji, lepši in predvsem prijetnejši na otip. Medtem ko se je moj srček šival, sem z veseljem pomagala sošolki Adriani obrisati šablono na njeno blago in izrezati srček. Zelo sem se razveselila svojega končnega izdelka, saj je bil zares nekaj posebnega! Zelo mi je bil všeč tudi Emin zeleni srček, saj je bil v primerjavi z mojim nekoliko večji in zelo napolnjen s polnilom. Skoraj ob zaključku dela smo lahko odšli v sosednji, 5. c razred, kjer smo si ogledali kakšne izdelke izdelujejo oni. Povabilo in obisk mi je zelo godil, saj me je zanimalo, kaj je uspelo narediti njim. Tudi oni so bili zelo ustvarjalni. Na koncu pouka smo še dan dejavnosti vsi skupaj analizirali in ovrednotili. Vsi smo ga ocenili z oceno pet, saj je bil vsem zelo všeč!

Srček, ki sem ga zašila, sem podarila sestri Neži, ki se ga je zelo razveselila in ji krasi posteljo. Tega dne se bom še dolgo časa spominjala, ker je bil zame nekaj posebnega.


Ema Tretnjak, 5. r.

OŠ Sava Kladnika Sevnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA SAVA KLADNIKA SEVNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
19.11.201 | Ostalo
Teden brezplačnega vpisa novih članov v knjižnico
19.11.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
19.11.2018 | Tečaji in delavnice
Izpit iz prve pomoči
21.11.201 | Družabni dogodki
Dnevi odprtih vrat v Enoti VDC Sevnica
21.11.2018 | Tečaji in delavnice
Ustvarjamo lanterne
21.11.2018 | Družabni dogodki
Odprtje posodobljene cestne povezave Stranje-Mrzla Planina
25.11.2018 | Družabni dogodki
Pohod po telških stezicah
26.11.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence

Bodite prvi pri oddaji mnenja.