Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zaveza zmanjšanju porabe CO2


OBČINSKI SVET, UČINKOVITA RABA ENERGIJE

| |
10.09.2014      10:32
A A

Zaveza zmanjšanju porabe CO2Deli:
ŠENTRUPERT, 10. september 2014 – Člani občinskega sveta Občine Šentrupert so se včeraj sešli na 31., zadnji redni seji v tem mandatu. Potrdili so SEAP – Trajnostni energetski akcijski načrt, s katerim želijo v občini do leta 2020 zmanjšati emisije na področju CO2 za 20 odstotkov.

Gre za nadgradnjo Lokalnega energetskega koncepta, ki so ga v Šentrupertu sprejeli leta 2008, z vsemi usmeritvami Evropske unije. „SEAP je tudi podlaga za priključitev Občine Šentrupert Evropski konvenciji županov, ki se zavezujejo, da bodo do leta 2020 zmanjšali izpuste toplogrednih plinov za 20 odstotkov. Glede na to, da Občina Šentrupert vodi vrsto projektov na področju energetske učinkovitosti in izrabe obnovljivih virov in je ena izmed energetsko najbolj učinkovitih občin v Sloveniji, ocenjujemo, da ta rezultat za Občino Šentrupert ne bo problematičen in ga bomo pravzaprav dosegli že veliko prej,“ je prepričan župan Občine Šentrupert Rupert Gole.

S podpisom Konvencije županov se lokalne oblasti zavezujejo, da bodo pripravile in v enem letu od
podpisa oddale Trajnostni energetski akcijski načrt (SEAP ali TEAN), ki je ključen dokument, ki kaže, kako bodo lokalne oblasti dosegle cilj zmanjšanja emisij CO2 do leta 2020. Ker se obveza konvenciji nanaša na celotno geografsko območje občine, mora TEAN vsebovati ukrepe tako v javnem kot zasebnem sektorju. V Šentrupertu tako skupaj predvidevajo 18 ukrepov, med katerimi so denimo tudi izgradnja sončnih elektrarn na javnih zgradbah oziroma območjih, optimizacija razsvetljave v javnih zgradbah, posodobitev strojne in regulacijske tehnike v kotlovnicah javnih objektov, zamenjava razsvetljave in energetsko neučinkovitih gospodinjskih aparatov pri zasebnikih pa tudi zamenjava stavbnega pohištva.

Ostali sklepi:
Člani občinskega sveta so se včeraj seznanili še s poročilom nadzornega sveta javnega podjetja Energetika Šentrupert in nadzornega odbora občine ter z izvrševanjem proračuna v prvi polovici leta, da bi uspešno zaključili projekte, sofinancirane na podlagi 23. člena Zakona o financiranju občin, pa so odprli nove proračunske postavke, prerazporedili pravice porabe in uskladili Načrt razvojnih programov Občine Šentrupert.


Priloge:
Neznan tip datoteke
Rupert Gole o SEAP
29968_rupertgoleoseap.mp3 (414,1 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.