Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
6°C | 24°C
petek, 20.10.2017
8°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vrabček Čivi v Deželi kozolcev


KULTURA, DOGODKI

| |
10.06.2014      10:30
A A

Vrabček Čivi v Deželi kozolcev


Z nastajanjem Dežele kozolcev v Šentrupertu je nastajala tudi knjiga kratkih pravljic oziroma kratkih zgodb pisateljice Darinke Kobal z naslovom Vrabček Čivi v Deželi kozolcev. Knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev smo predstavili v soboto, 7. junija 2014, v okviru Festivala druženja v Deželi kozolcev.


Ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek in pisateljica Darinka Kobal, foto: Mojca Žnidaršič, Dolenjski list
Ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek in pisateljica Darinka Kobal, foto: Mojca Žnidaršič, Dolenjski list
Deli:

K zgodbicam, ki jih je zapisala pisateljica Darinka Kobal, je svoje ilustracije prispevala ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek. Ob predstavitvi knjige je v uvodu župan Rupert Gole povedal, da je za Občino Šentrupert pomembna skrb za ohranjanje kulturne dediščine in knjiga Vrabček Čivi v Deželi kozolcev predstavlja zapis kulturne dediščine v besedi in sliki.

 

Moderator predstavitve, gospod Jože Zupan, ki v letošnjem letu vseskozi skrbi za prijetne bralne večere v Deželi kozolcev, je tudi tokrat v prisrčnem vzdušju predstavil knjigo, kot jo doživlja sam ter v nadaljevanju povabil pisateljico Darinko Kobal in ilustratorko Alenko Vuk Trotovšek, da sta spregovorili o nastajanju zgodbic in ilustracij, katerih namen je, da že na prvi pogled privabita bralca, da ga popelje na potovanje po Deželi kozolcev.

 

Knjiga Vrabček Čivi v Deželi kozolcev je po besedah pisateljice primerna tako za mladega bralca, ki se iz zgodbic lahko veliko nauči o kulturni dediščini povezani s kozolci kot tudi starejšega bralca, ki je nekoč sam bil del te kulturne dediščine in ki mu zgodbice obudijo spomin na preteklost, ko so bili kozolci še resnično »živi«.

 

V soboto, 7. junija 2014 smo knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev pospremili na njeno pot do bralcev in ji zaželeli veliko »obiskovalcev«, hkrati pa smo doživeli zelo prisrčno in prijetno druženje s pisateljico Darinko Kobal in ilustratorko Alenko Vuk Trotovšek, ki ga je organizirala Občina Šentrupert in ki ga je odlično vodil gospod Jože Zupan.

 

Knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev lahko kupite v trgovini s spominki Dežele kozolcev Šentrupert. Kontakt: telefon: 08 20 52 855, E-pošta: info@dezelakozolcev.si .

 

Mateja Jazbec, Občina Šentrupert
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Šentrupert
Občina Šentrupert
ŠENTRUPERT 33
Tel:(07) 343 46 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.