Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 27°C
petek, 30.06.2017
14°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Večer ljudskih pesmi


KULTURA, TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
21.08.2014      7:57
A A

Večer ljudskih pesmi


Prireditev Jernejevo - zeliščarski dan v Deželi kozolcev Šentrupert se bo zaključila v Kulturnem domu Šentrupert, v soboto, 23.8.2014, ob 19.30 uri.


Mateja Gorjup, foto: Mitja Ficko
Mateja Gorjup, foto: Mitja Ficko
Deli:

Mateja Gorjup bo v Šentrupertu nastopila v sklopu prireditve Jernejevo – zeliščarski dan v Deželi kozolcev, v soboto 23.8.2014, ob 19.30 uri v Kulturnem domu Šentrupert. Posebej za ta večer je svoj repertoar slovenskih ljudskih pesmi obogatila s starimi napevi o rastlinskem svetu. Med njimi bo še posebej zanimivo slišati svojstveno avtorsko izvedbo tistih pesmi, katerim je bila melodija v času že zabrisana. Petje bo pospremila z zvenom različnih preprostih zvočil in glasbil.

 

Mateja Gorjup se kot pevka in pedagoginja že nekaj let ukvarja s poustvarjanjem ljudskih pesmi različnih slovanskih narodov. Uči se jih po posluhu, išče pa jih tako na terenu med ljudmi kot tudi v arhivski zvočni zbirki Glasbenonarodopisnega inštituta. Je raziskovalka človeškega glasu in povezav med gibom, dihom in glasom. Veliko časa posveča delu z otroki in z njimi raziskuje raznolika zvočna zvenenja. 

 

 

Organizator: Zavod Rožlin, Šentrupert

Partnerji: Občina Šentrupert | Dežela kozolcev Šentrupert, d.o.o.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!