Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

oblačno
Popoldne se bo na Primorskem in Notranjskem spet nekoliko pooblačilo. Drugod bo precej jasno, postopno se bo razkrojila megla v Prekmurju. Ponekod bo zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16°C, ponekod na vzhodu do 18, v Prekmurju okoli 6.
5°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Večer ljudskih pesmi


KULTURA, TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
21.08.2014      7:57
A A

Večer ljudskih pesmi


Prireditev Jernejevo - zeliščarski dan v Deželi kozolcev Šentrupert se bo zaključila v Kulturnem domu Šentrupert, v soboto, 23.8.2014, ob 19.30 uri.


Mateja Gorjup, foto: Mitja Ficko
Mateja Gorjup, foto: Mitja Ficko
Deli:

Mateja Gorjup bo v Šentrupertu nastopila v sklopu prireditve Jernejevo – zeliščarski dan v Deželi kozolcev, v soboto 23.8.2014, ob 19.30 uri v Kulturnem domu Šentrupert. Posebej za ta večer je svoj repertoar slovenskih ljudskih pesmi obogatila s starimi napevi o rastlinskem svetu. Med njimi bo še posebej zanimivo slišati svojstveno avtorsko izvedbo tistih pesmi, katerim je bila melodija v času že zabrisana. Petje bo pospremila z zvenom različnih preprostih zvočil in glasbil.

 

Mateja Gorjup se kot pevka in pedagoginja že nekaj let ukvarja s poustvarjanjem ljudskih pesmi različnih slovanskih narodov. Uči se jih po posluhu, išče pa jih tako na terenu med ljudmi kot tudi v arhivski zvočni zbirki Glasbenonarodopisnega inštituta. Je raziskovalka človeškega glasu in povezav med gibom, dihom in glasom. Veliko časa posveča delu z otroki in z njimi raziskuje raznolika zvočna zvenenja. 

 

 

Organizator: Zavod Rožlin, Šentrupert

Partnerji: Občina Šentrupert | Dežela kozolcev Šentrupert, d.o.o.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!