Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo večinoma oblačno. Dopoldne bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem. Ob morju bo popoldne zapihal okrepljen jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
5°C | 15°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 8°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Pametne energetske verige in skupnosti na ......


OBČINSKE, UČINKOVITA RABA ENERGIJE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
09.06.2014      14:35
A A

Pametne energetske verige in skupnosti na območju Mediterana – projekt REMIDA


Občina Šentrupert je eden izmed desetih partnerjev iz osmih držav Mediterana, ki skozi evropski projekt REMIDA razvija inovativne rešitve za »energetsko pametna mesta«. Projekt se je začel izvajati že v letu 2013 in se bo zaključil konec maja 2015.


Projekt REMIDA je predstavil župan Rupert Gole
Projekt REMIDA je predstavil župan Rupert Gole
Deli:

Cilji transnacionalnega projekta so predvsem v izboljšanju energetske učinkovitosti, uporabe obnovljivih virov energije ter razvoja pametnih energetskih rešitev, verig in skupnosti. Za dosego navedenih ciljev partnerji v projektu uporabljajo različne metodološke pristope in strategije, ki jih nato skupaj analizirajo in izmenjujejo izkušnje. Bistvene aktivnosti rezultati, ki jih želi projekt doseči so v oblikovanju trajnostnega energetskega akcijskega načrta in pristop h konvenciji županov, oblikovanje in uporaba orodij za pametne energetske verige in skupnosti, ki vključuje izdelavo vodnika po dobrih praksah, lokalne in mednarodne delavnice ter akcijski načrt za trajnostno oskrbo z energijo.

 

V občini Šentrupert tako razvijamo daljinski sistem ogrevanja na lesno biomaso, ki bo predstavljal inovativni model javno zasebnega partnerstva. Rezultat projekta za občino Šentrupert bo tako izdelan pilotni načrt za izvedbo investicije daljinskega sistema ogrevanja na lesno biomasa za naselje Šentrupert.

 

Z namenom javne predstavitve projekta REMIDA je bil  v soboto, 7. junija 2014 organiziran dan odprtih vrat v Centru za ohranjanje kulturne dediščine v Deželi kozolcev. Projekt REMIDA je predstavil župan Rupert Gole.

 

Mateja Jazbec, Občina Šentrupert
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!