Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 18°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 18°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zbor občanov naselja Vrtojba


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.02.2014      15:25
A A

Zbor občanov naselja VrtojbaDeli:

V sredo, 26. februarja, je v Vrtojbi potekal zbor občanov, ki ga je sklical župan Milan Turk. V naslednjem tednu se bodo namreč začela dela v okviru gradnje čistilne naprave in obnove kanalizacijskega omrežja, zaradi česar bo Vrtojba kar precej časa vsaj deloma ohromljena, saj bo po celotni širini prekopana celotna Ulica 9. septembra. Investitorji, projektanti in izvajalci del so zbranim, ki so do dobra napolnili dvorano Mladinskega centra, predstavili terminski plan del in kaj se bo izvajalo. Pojasnili so tudi kako bo možen dostop do hiš in stanovanj. Povedali so, da gre za najbolj zahteven poseg v okviru projekta s stališča motenja normalnega ritma življenja v kraju, ki se bo predvidoma zaključil konec junija 2015. Da bi bile prometne povezave v kraju čim manj ovirane, bodo cesto zapirali in gradili po odsekih dolgih okoli 300 m. Vsak bo zaprt po tri mesece, le v zgornji Vrtojbi bo popolna zapora ceste trajala pol leta. Odseke so zasnovali tako, da bodo v največji možni meri omogočali obvoze po stranskih ulicah, čeprav ti povsod ne bodo mogoči. Vsako fazo bodo zaključili do grobega asfalta.


O zaporah bodo izvajalci krajane sproti obveščali. Prav tako bo okvirni terminski plan zapore cest objavljen na spletni strani občine. Največja težava bo zagotovo avtobusni prevoz, saj so nekatere ulice, kjer bo obvoz potekal, dokaj ozke. Zato naprošajo vse udeležence v prometu, pa tudi uporabnike mestnega avtobusa za strpnost in potrpežljivost.


Da bi bilo težav čim manj, so krajani vabljeni, da že sedaj in kasneje med gradnjo dajejo pripombe in konstruktivne predloge, s katerimi naj se obrnejo na občinske službe ali gradbince na delovišču. Sama gradnja čistilne naprave, ki jo bodo zgradili v nekdanji gramoznici med Vrtojbo in Mirnom, za krajane ne bo toliko obremenjujoča.


Na željo Krajevnega odbora Vrtojba je bila na dnevni red uvrščena tudi varnostna problematika v kraju, kjer sta na vprašanja krajanov odgovarjala predstavnika PP Šempeter pri Gorici. Poudarila sta, da je potrebno biti pozoren na to, kaj se v okolici hiš dogaja in odreagirati na vsak nevsakdanji dogodek. Najpogostejši načini vloma v objekte so lomljenje nezaščitenega zunanjega dela ključavnice, vlom na vzvod skozi vrata ali okna ter razbitje okenskega stekla. Tehnika, razen prenosnih računalnikov, za vlomilce ni več tako zanimiva, saj najraje posežejo po denarju in nakitu. In še nasvet, kaj storiti, ko opazite, da so se po vašem stanovanju ali hiši potikali neznanci. V objekt ne vstopajte, temveč o tem takoj obvestite policijo, saj se storilec lahko še vedno nahaja v notranjosti, prav tako pa lahko z nespretnimi potezami uničite sledi, ki so pomembne za preiskovanje kaznivega dejanja.

 

Ob tej priložnosti so krajani izrazili tudi nestrinjanje z ukinitvijo Policijske postaje Šempeter pri Gorici, saj ugotavljajo, da se bo že tako povečana stopnja kriminala in vlomi še povečali. S sklepom bo seznanjen tudi minister za notranje zadeve Gregor Virant oz. bo posredvan kot pripomba na objavljen Predlog Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o območjih in sedežih območnih policijskih postaj, ki je v javni obravnavi do 28. februarja 2014.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.