Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 33°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 9h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zaključek likovnega natečaja "Varno na poti v ......


ŠOLSTVO

| |
06.12.2012      15:55
A A

Zaključek likovnega natečaja "Varno na poti v šolo in domov" v Šempetru pri Gorici(Foto: PU Nova Gorica )
(Foto: PU Nova Gorica )
Deli:

Šempeter pri Gorici,  6. december 2012 - V avli Coroninijevega dvorca je potekala zaključna prireditev likovnega natečaja in preventivne akcije na temo »Varno na poti v šolo in domov«, ki jo je tudi letos organizirala in izvedla Policijska uprava Nova Gorica za učence nižjih razredov severnoprimorskih osnovnih šol. Zaključno prireditev likovnega natečaja v Šempetru pri Gorici z otvoritvijo razstave nagrajenih likovnih del pa je Policijska uprava Nova Gorica pripravila skupaj z Občino Šempeter-Vrtojba, Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Šempeter-Vrtojba in Osnovno šolo Ivana Roba iz Šempetra pri Gorici.

 

Na zaključni prireditvi sta najmlajše pozdravila in najboljšim avtorjem izbranih likovnih del 3. razredov severnoprimorskih osnovnih šol podelila praktične nagrade direktor Policijske uprave Nova Gorica Alojzij Mohar in župan Občine Šempeter-Vrtojba mag. Milan Turk, ki je ob tej priložnosti podprl tovrstne preventivne projekte za večjo varnost otrok v cestnem prometu.

Direktor Policijske uprave Nova Gorica Alojzij Mohar je v nagovoru med drugim poudaril, da otroci sodijo v skupino t.i. "šibkejših" prometnih udeležencev, ki se zelo redko pojavljajo kot povzročitelji prometnih nesreč, sodijo pa med najranljivejše udeležence v cestnem prometu. Pri tem je opozoril tudi na odgovornost staršev, da tudi slednji s svojim ravnanjem (npr. pravilno prečkanje vozišča, pravilna uporaba varnostnih pasov in dodatne opreme za privezovanje otrok v vozilih, s katerimi starši vozijo otroke v šole…) otrokom dajejo zgled v zvezi s spoštovanjem cestnoprometnih predpisov.  Zagotovitev večje varnosti otrok na poti v šolo in domov je skupna naloga, zato je treba skrbeti za to, da otroci čim prej spoznajo številne nevarnosti na poti v šolo in domov ter se usposobijo za samostojno in varno udeležbo v cestnem prometu.

 

V okviru letošnjega likovnega natečaj je na novogoriško Policijsko upravo okviru letošnjega likovnega natečaja prispelo 99 likovnih del učencev 3. razredov iz 17 osnovnih šol na tem območju, v prostorih Policijske uprave Nova Gorica pa je bil 27. novembra 2012 opravljen izbor najboljših likovnih del mladih umetnikov. Izbor so opravili člani komisije likovnega natečaja (oz. mentorice likovne vzgoje) iz naslednjih osnovnih šol: OŠ Frana Erjavca iz Nove Gorice, OŠ Šempas in OŠ Milojke Štrukelj iz Nove Gorice, sodeloval pa je tudi policijski inšpektor Janko Mencinger iz Sektorja uniformirane policije Policijske uprave Nova Gorica. Omenjena komisija je navedenega datuma izbrala 24 najboljših likovnih del (25 avtorjev). Njihova likovna dela pa bodo razstavljena v avli dvorca Coronini v Šempetru pri Gorici od 6. do 14. decembra 2012.

 

Po besedah Janka Mencingerja iz Sektorja uniformirane policije PU Nova Gorica so vodstva kot tudi učenci osnovnih šol na severnoprimorskem omenjeni preventivni projekt zelo pozitivno sprejeli. Najmlajši se z izdelovanjem likovnih del tudi učijo kako varno ravnati na poti v šolo in domov. Obnašanje in ravnanje otrok v cestnem prometu je namreč odvisno tudi od njihovega poznavanja in spoštovanja prometnih pravil, k večji prometni varnosti in zmanjšanju števila prometnih nesreč pa lahko prispevajo prav vsi udeleženci z večjo previdnostjo in strpnostjo na cestah. Glede na pozitivne dosedanje izkušnje bo policija skupaj z drugimi sodelujočimi soorganizatorji s tovrstnim preventivnim projektom nadaljevala tudi v prihodnje.

 

Za bogat kulturni program na preventivni prireditvi pa so poleg članov kvarteta Policijskega orkestra poskrbeli tudi učenci OŠ Ivana Roba iz Šempetra pri Gorici.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.