Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 32°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Delovno srečanje partnerstva projekta POLY 5 ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
04.03.2013      17:47
A A

Delovno srečanje partnerstva projekta POLY 5 v Vidmu (Italija)Župan Milan Turk med predstavitvijo evropskega projekta Adria-A.
Župan Milan Turk med predstavitvijo evropskega projekta Adria-A.
Deli:

27. in 28. februarja je v Vidmu v Italiji potekalo delovno srečanje partnerstva projekta POLY 5, ki ga vodi Pokrajina Torino, in pri katerem sodelujejo še Dežela Benečija (Regione Veneto), Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije, Pokrajina Gorica, Občina Šempeter-Vrtojba, Univerza v Vidmu, Univerza v Muenchnu, Tehnična univerza na Dunaju, Departma Savoie in združenje Transpadana. V okviru tega je bila organizirana mednarodna konferenca pod naslovom »Pametno prostorsko načrtovanje velikih transportnih infrastruktur«, ki se je osredotočala na različne multidisciplinarne pristope pri prostorskem umeščanju prometnih koridorjev v Evropskem prostoru, s poudarkom na Alpskem prostoru. Na konferenci je bila ta problematika obravnavana s treh glavnih sklopov. Prvi je vpliv gospodarske krize na transportne poti v Alpskem prostoru in posledično na različne scenarije razvoja prometnega omrežja. Drugi sklop je obravnaval projekte, katerih cilj je integracija prometnih infrastruktur in teritorijev na Alpskem prostoru, v katere bodo te infrastrukture umeščene. Kot zadnji vidik so bile predstavljene različne metode in instrumenti, ki lahko pomagajo pri čim bolj optimalnem umeščanju prometnih infrastruktur v dani prostor.

V okviru drugega tematskega sklopa je župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, predstavil evropski projekt Adria-A, pomen le-tega za gospodarski razvoj občine z navezavo lokalnega gospodarstva na 5. prometni koridor in na razvoj trajnostne mobilnosti v somestju Šempeter-Vrtojba – Nova Gorica – Gorizia ter širše v celotnem zaledju Furlanije Julijske Krajine ter Primorske regije.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije
24.06.201 | Šport
B4X Inverted.si pokal
24.06.2017 | Ostalo
Proslava ob dnevu državnosti na Sv. Otu
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
28.06.2017 | Družabni dogodki
Skupna slovesnost ob dnevu državnosti v Rožni Dolini
28.06.2017 | Ostalo
Blagoslov in odprtje Petrovega doma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.