Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

oblačno
Popoldne bo povečini oblačno, na vzhodu bo tudi deloma sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 °C.
5°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

EZTS GO dobila novega predsednika skupščine ......


EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
03.06.2013      18:29
A A

EZTS GO dobila novega predsednika skupščine in direktoricoNovi predsednik skupščine je postal dr. Robert Golob. (Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav)
Novi predsednik skupščine je postal dr. Robert Golob. (Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav)
Deli:

V Šempetru pri Gorici je 3. junija 2013 potekala 6. seja skupščine Evropskega združenja za teritorialno sodelovanje EZTS GO. Na tokratni skupščini so člani izvolili novega predsednika skupščine. To je postal dosedanji podpredsednik dr. Robert Golob, predsednik uprave družbe GEN-i, ki je na tem mestu zamenjal Franca Frattinija. Le-ta je s te funkcije odstopil 14. marca 2013. Na skupščini je bila imenovana tudi nova direktorica združenja. Dosedanjega v.d. direktorja Marjanu Pintarju, ki mu je mandat potekel že konec lanskega leta, je s polnim mandatom nasledila Alessandra Sodini iz agencije Informest.

 

Na seji, kjer so bili navzoči tudi župani občin ustanoviteljic Ettore Romoli, Matej Arčon in Milan Turk, so določili tudit tri prioritetna področja: energija, mobilnost in prevozi ter socialna politika. Kot je povedala Sodonijeva, si bodo prizadevali za uresničitev ideje o energetsko pametnem mestu, tako da bi v vseh treh
občinah uveljavili optimalno porabo energije. Povezali naj bi storitve in prometno infrastrukturo na čezmejnem območju ter zdravstvene in socialne sisteme ter izboljšali storitve. Združenje je za ta tri področja skupaj doslej pridobilo okrog 330. 000 EUR.

 

Na seji sta billa sprejeta tudi zaključni račun in poslovanje za lansko leto ter sprejet proračun za leto 2013.  Ustanovljena sta bila dva dodatna odbora in sicer Odbor za urbanizem, ki se je izločil iz Odbora za prevoz, ter Odbor za šport. V vse tri so bili imenovani novi člani, novi člani pa so bili imenovani še v Odbor za kulturo in izobraževanje. Tako ima EZTS GO skupaj šest stalnih odborov.

 

Novi člani Odbora za prevoz so Miran Mülner, Robert Rijavec, Lojze Rehar, koordinator odbora pa je postal Davide Commoli. Odbor za urbanizem sestavljajo Marco Marmotti, Giovanni Fraziano, Maria Antonietta Genovese, Niko Jurca, Aleksandra Torbica in Branka Šuler. Koordinator je Livio Semolič. Odbor za šport sestavljajo Moreno Sfiligoj, Diego Falzari, Giuseppe Nutrizio in Andrej Čotar. Za koordinatorja je bil imenovan Zdenko Šibav. V Odbor za kulturo in izobraževanje pa sta bila imenovana dva nova člana Rita de Luca in Mateja Zorn.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.