Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 24°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vlomi v stanovanjske objekte – obvestilo in ......


SOSED SOSEDU, OBVESTILA

| |
06.03.2014      8:22
A A

Vlomi v stanovanjske objekte – obvestilo in preventivni nasvetiDeli:

Policijska postaja Šempeter pri Gorici v zadnjih mesecih beleži večje število kaznivih vlomov v stanovanjske hiše, kjer neznani storilec, predvsem v poznih popoldanskih in večernih urah, izkoristi odsotnost stanovalcev in tako izvrši kaznivo dejanje. Največ kaznivih dejan je bilo storjenih na območju Vrtojbe in Šempetra, predvsem v spalnih naseljih s stanovanjskimi hišami.

 

Zaradi varnosti občanom na območju PP Šempeter pri Gorici policisti občanom svetujejo:

  • naj bodo pozorni na pojav sumljivih oseb ali vozil v stanovanjskih soseskah,
  • naj o pojavu le-teh takoj obvestijo policijo na št.113 ali anonimni telefon policije 080 1200,
  • naj si poskušajo zapomniti čimveč podatkov o sumljivih osebah in vozilih in te podatke nato posredujejo policistom, ki se bodo odzvali klicu,
  • naj v primeru zalotitve storilca v hiši ne nudijo odpora, temveč naj nemudoma pokličejo na pomoč policijo,
  • naj si v primeru bega storilca zapomnijo smer njegovega bega, število storilcev in podobno,
  • v primeru, da opazijo, da je bilo v lastno stanovanjsko hišo vlomljeno, naj ničesar ne tikajo ali vstopajo v objekt, temveč naj pokličejo policijo; policisti bodo opravili ogled kraja kaznivega dejanja in zavarovali sledi, ki bodo služile k identifikaciji osumljenca,
  • v primeru odsotnosti naj stanovanjski objekt ne daje znakov, da je trenutno prazen, zato naj imajo v večernem času prižgano kakšno luč,
  • v primeru daljše odsotnosti naj tega ne objavljajo na družabnih omrežjih (npr. Facebook), prav tako naj se s sorodniki ali sosedi dogovorijo za praznjenje poštnega nabiralnika,
  • v okolici hiše naj ne hranijo na dosegljivem mestu orodja, ki je primerno za vlom (montirno železo, kramp, sekira, in drugo primerno orodje), prav tako naj v notranjost pospravijo lestve.

Glede opisa sumljivega vozila policisti potrebujejo zlasti naslednje podatke: znamka, tip, barva, registrska številka, zlasti registrsko območje in država registracije, koliko oseb je v vozilu, morebitne posebnosti vozila (ali ima vinjeto, lita platišča, nalepke, zatemnjena stekla, dodatne luči, morebitne poškodbe vozila, športna predelava) in podobno.

 

Pri osebnem opisu sumljivih oseb naj si občani zapomnijo zlasti: spol, višino osebe (pomagate si lahko z referenčnimi stvarmi ali objekti, kot je na primer višina podboja vrat, višina prometnega znaka v bližini, ipd.), barvo las, telesno strukturo, morebitne obrazne in druge značilnosti (brki, brada, tetovaže, uhani, piercingi, sledi poškodb), jezik in narečje v katerem oseba govori, oblačila osebe (čim podrobneje, barva, kroj, zlasti kakšne podrobnosti kot so našitki ali napisi), obutev (športni copati, škornji, čevlji), število oseb, ki ste jih videli, način in smer njihovega gibanja, morebitne sostorilce v bližini (parkirana sumljiva vozila v bližini, kjer oseba sedi v notranjosti) ali je kje odvrgel kakšen predmet, in podobno.

 

Policisti PP Šempeter pri Gorici vlome v stanovanjske hiše obravnavajo prioritetno in izvajajo številne aktivnosti na terenu. S tem v zvezi pa apelirajo na občane, da povečajo lastno pozornost in angažiranost v soseskah, saj sami najbolje poznajo svojo okolico in tako najlažje prepoznajo sumljive osebe, ki bi se tam zadrževale z namenom izvrševanja kaznivih dejanj. S tem lahko policiji veliko pomagate pri odkritju storilcev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.