Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

35. posoški maraton


ŠPORT

| |
27.02.2013      16:01
A A

35. posoški maratonDeli:

V nedeljo, 3. marca 2013, Športno društvo Mark Šempeter in društvo Gruppo Marciatori Gorizia iz Gorice organizirata že 35. posoški maraton, ki bo ponovno združil mestno območje Gorice, Nove Gorice in Šempetra. Udeleženci se bodo pomerili na tekaški preizkušnji ali pa se bodo odločili za netekmovalni pohod dolg 7 km. Posoški maraton je klasični, 21,97 km dolg maraton in bo potekal tako kot lani po ravninskem delu po asfaltiranih poteh. Prav zato zato naj ne bi bil prenaporen za tiste tekače, ki so sposobni preteči toliko kilometrov. 

Začelo se bo ob 9.30, ko bodo najprej s Travnika v Gorici startali tekači. Pot bo nato peljala skozi Šempeter, Novo Gorico, Solkan nakar se bodo tekači zopet vrnili v Gorico, kjer se bo njihova preizkušnja zaključila na Battistijevem trgu. Ob 10. uri pa bo start netekmovalnega pohoda. Med prireditvijo bodo nekatere ulice zaprte za ves promet. V Šempetru pri Gorici bodo tako zaprte naslednje ulice: Goriška ul., Žnidarčičeva ul., Ul. Prekomorskih brigad, Trg Ivana Roba, Vrtojbenska ul., Bratuževa ul., Ul. Nikole Tesle in Cesta Goriške fronte. V Novi Gorici pa bodo zaprte Kolodvorska, IX. korpusa, Prvomajska, Rejčeva, Cankarjeva, Lavričeva. V Solkanu pa še M. Štrukelj, K. Juga, Slokarjeva. Zapore bodo veljale največ dve uri.

Za tekače, pričakujejo jih okrog tisoč iz Italije Slovenije Hrvaške in drugih držav, bodo poskrbeli redarji ob progi, pripravljenih je tudi več okrepčevalnic. Organizatorji pa pričakujejo, da bodo tekače spodbujali tudi gledalci ob progi, saj so tako velike tekaške prireditve redkost na Goriškem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.