Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prenos državnega premoženja za potrebe ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.05.2013      15:23
A A

Prenos državnega premoženja za potrebe šempetrskega pokopališča na Občino Šempeter-VrtojbaPretesno šempetrsko pokopališče, za katerega je bil ureditveni načrt sprejet že leta 2005, se bo lahko širilo. (foto: www.primorske.si)
Pretesno šempetrsko pokopališče, za katerega je bil ureditveni načrt sprejet že leta 2005, se bo lahko širilo. (foto: ww...
Deli:

Vlada Republike Slovenije je na svoji seji 23. maja 2013 pooblastila ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo mag. Stanka Stepišnika za podpis pogodbe o brezplačnem prenosu sadovnjaka (1018 m2) in njive (507 m2) v državni lasti na Občino Šempeter-Vrtojba, ki prostor potrebuje za razširitev in ureditev obstoječega pokopališča v Šempetru pri Gorici. Širitev tega pokopališča je namreč ena od bolj perečih težav, ki se vleče že več kot 15 let. Občina je sicer vložila vlogo za brezplačen prenos zemljišč še za sosednjo parcelo (2.286 m2), med objektom stražnice in obdelovalnimi površinami. Ker pa na njej poteka denacionalizacijski postopek, bo občina  postopke za brezplačen prenos zemljišča vodila dalje, ko bo le-ta zaključen.


Urejanje šempetrskega pokopališča bo potekalo v fazah, skladno z že pripravljenim ureditvenim načrtom. V prvi fazi je predvidena ureditev grobnih polj in parkirišča, v drugi fazi pa izgradnja poslovilnega in servisnega objekta. Z ureditvijo 600 novih individualnih grobnih polj in žarnega pokopališča s 300 grobnimi polji bodo tako tudi krajani Šempetra, ki doslej z njimi niso razpolagali, svoje pokojne lahko pokopavali v domačem kraju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.