Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 12°C
petek, 24.11.2017
8°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Predstavljeni rezultati študije javnega ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
24.05.2013      14:15
A A

Predstavljeni rezultati študije javnega avtobusnega potniškega prevoza za čezmejno območje občin Koper — Milje in Gorica — Nova Gorica — Šempeter-VrtojbaAnaliza trenutnega stanja omrežja javnega avtobusnega prevoza.
Analiza trenutnega stanja omrežja javnega avtobusnega prevoza.
Deli:

V petek, 24. maja, je na sedežu Občine Šempeter-Vrtojba potekala predstavitev rezultatov študije javnega avtobusnega potniškega prevoza za čezmejno območje občin Koper — Milje in Gorica — Nova Gorica — Šempeter-Vrtojba. Študija je narejena v okviru projekta TRADOMO, ki je sofinanciran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev.  

V sklopu projekta nameravamo projektni partnerji Mestna občina Koper, občine Milje, Nova Gorica, Šempeter-Vrtojba, Tržaška pokrajina, Pokrajina Gorica ter Ministrstvo za infrastrukturo in prostor zgraditi cestno infrastrukturo in kanalizacijski sistem ter informatizirati avtobusna postajališča na posameznih čezmejnih linijah. Projekt, vreden nekaj več kot 2,6 milijona evrov, stremi k povečanju privlačnosti in konkurenčnosti funkcionalno čezmejnega območja, ki je bilo do nedavnega razdvojeno z državno mejo.

Na omenjenem območju je viden nizek delež uporabe javnega prevoza in povečanje stopnje onesnaženosti okolja ter neurejene cestne povezave, kar posledično vpliva na kakovost življenja in dostopnost območij. Glede na to stanje je prvi del študije obsegal, na podlagi analiz pripravljen predlog za vzpostavitev (Koper – Milje) oziroma dopolnitev (Nova Gorica, Gorica, Šempeter-Vrtojba) avtobusne linije javnega potniškega prometa. Drugi del študije pa je podal smernice in ukrepe za spodbujanje uporabe teh linij in smernice za njihovo promocijo.

Na predstavitvi študije je bil poudarek predvsem na zasnovi sprememb potekov linij na čezmejnem območju. Na podlagi razprave projektnih partnerjev pa bo študijska zasnova ustrezno prilagojena. Študija in izhodišča zanjo bodo širšemu občinstvu predstavljena na novinarski konferenci predvidoma konec junija. V naši občini se v okviru omenjenega evropskega projekta med drugim načrtuje ureditev novega avtobusnega postajališča na območju MMP Vrtojba skladno z ureditvenim načrtom občine.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.