Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovesnost v počastitev dneva državnosti in v ......


NOVICE

| |
29.06.2013      12:31
A A

Slovesnost v počastitev dneva državnosti in v spomin na osvoboditev mejnega prehoda v Rožni doliniDeli:

V petek, 28. junija, je ob spomeniku osamosvojitveni vojni v Rožni Dolini potekala osrednja slovesnost, s katero so počastili dan državnosti v spomin na osvoboditev mejnega prehoda v Rožni Dolini v osamosvojitveni vojni leta 1991. Prav na ta dan leta 1991 so namreč pripadniki teritorialne obrambe, policisti in nekateri civilisti v bliskoviti akciji prehod osvobodili. Proslavo je organiziralo Društvo veteranov Sever severne Primorske v sodelovanju z občinami Nova Gorica, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Šempeter-Vrtojba ter OZVVS "Veteran" Nova Gorica. Zbrane sta pozdravila župan Občine Šempeter-Vrtojba, Milan Turk in deželni tajnik Slovenske skupnosti, Damijan Terpin. Slavnostni govornik pa je bil Primož Šavc, generalni direktor Direktorata za obrambno politiko Ministrstva za obrambo Republike Slovenije. Program so oblikovali Vokalno instrumentalna skupina Kresnice ter Goriški pihalni orkester.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.