Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovesnost v počastitev dneva državnosti in v ......


NOVICE

| |
29.06.2013      12:31
A A

Slovesnost v počastitev dneva državnosti in v spomin na osvoboditev mejnega prehoda v Rožni doliniDeli:

V petek, 28. junija, je ob spomeniku osamosvojitveni vojni v Rožni Dolini potekala osrednja slovesnost, s katero so počastili dan državnosti v spomin na osvoboditev mejnega prehoda v Rožni Dolini v osamosvojitveni vojni leta 1991. Prav na ta dan leta 1991 so namreč pripadniki teritorialne obrambe, policisti in nekateri civilisti v bliskoviti akciji prehod osvobodili. Proslavo je organiziralo Društvo veteranov Sever severne Primorske v sodelovanju z občinami Nova Gorica, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Šempeter-Vrtojba ter OZVVS "Veteran" Nova Gorica. Zbrane sta pozdravila župan Občine Šempeter-Vrtojba, Milan Turk in deželni tajnik Slovenske skupnosti, Damijan Terpin. Slavnostni govornik pa je bil Primož Šavc, generalni direktor Direktorata za obrambno politiko Ministrstva za obrambo Republike Slovenije. Program so oblikovali Vokalno instrumentalna skupina Kresnice ter Goriški pihalni orkester.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.