Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Šempetrski pevci sodelovali pri svečani ......


DOGODKI

| |
15.12.2011      17:05
A A

Šempetrski pevci sodelovali pri svečani trojezični maši Alpe-Jadran v Celovški stolniciDeli:

V nedeljo, 11. decembra, je Župnijski MeP zbor Šempeter košček sončne Primorske in slovensko pesem v imenu šestih goriških občin ponesli na Avstrijsko Koroško – v Celovec. Skupaj s stolnim pevskim zborom iz Celovca in župnijskim pevskim zborom Sv. Ignacija iz Gorice, so s petjem sodelovali pri svečani trojezični maši Alpe-Jadran v Celovški stolnici. Gre za prvi tovrstni dogodek, ki naj bi med seboj še bolj povezal tri pobratena mesta – Celovec, Gorico (v Italiji) in Novo Gorico ter s tem sosednje narode. V letošnjem letu se je tega dogodka v imenu in na pobudo Mestne občine Nova Gorica udeležil naš zbor, v imenu naše Občine pa sta tja odšla župan Milan Turk in podžupan Darjo Fornazarič.

Veseli smo, da smo lahko postali del prav gotovo prelomnega dogodka, s katerim smo začeli tkati trdne vezi ne samo med nami, ki smo se ob tej priložnosti srečali, temveč tudi med pobratenimi mesti, sosednjimi deželami in narodi. Svečane maše v Celovški stolnici so se udeležili vsi pobudniki srečanja, med njimi organizator Bernard Sadovnik, predsednik Skupnosti Koroških Slovencev in Slovenk (SKS), ter župani vseh treh občin: celovški župan Christian Scheider, Ettore Romoli, župan Občine Gorica, in Milan Turk, župan Občine Šempeter-Vrtojba. Mogoče velja na tem mestu omeniti še zelo lep odziv s Koroške – Bernard Sadovnik: "Tudi za nas koroške Slovence je takšen dogodek prelomnica za boljši in dvojezični jutri na Koroškem."  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.