Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Šempetrski pevci sodelovali pri svečani ......


DOGODKI

| |
15.12.2011      17:05
A A

Šempetrski pevci sodelovali pri svečani trojezični maši Alpe-Jadran v Celovški stolniciDeli:

V nedeljo, 11. decembra, je Župnijski MeP zbor Šempeter košček sončne Primorske in slovensko pesem v imenu šestih goriških občin ponesli na Avstrijsko Koroško – v Celovec. Skupaj s stolnim pevskim zborom iz Celovca in župnijskim pevskim zborom Sv. Ignacija iz Gorice, so s petjem sodelovali pri svečani trojezični maši Alpe-Jadran v Celovški stolnici. Gre za prvi tovrstni dogodek, ki naj bi med seboj še bolj povezal tri pobratena mesta – Celovec, Gorico (v Italiji) in Novo Gorico ter s tem sosednje narode. V letošnjem letu se je tega dogodka v imenu in na pobudo Mestne občine Nova Gorica udeležil naš zbor, v imenu naše Občine pa sta tja odšla župan Milan Turk in podžupan Darjo Fornazarič.

Veseli smo, da smo lahko postali del prav gotovo prelomnega dogodka, s katerim smo začeli tkati trdne vezi ne samo med nami, ki smo se ob tej priložnosti srečali, temveč tudi med pobratenimi mesti, sosednjimi deželami in narodi. Svečane maše v Celovški stolnici so se udeležili vsi pobudniki srečanja, med njimi organizator Bernard Sadovnik, predsednik Skupnosti Koroških Slovencev in Slovenk (SKS), ter župani vseh treh občin: celovški župan Christian Scheider, Ettore Romoli, župan Občine Gorica, in Milan Turk, župan Občine Šempeter-Vrtojba. Mogoče velja na tem mestu omeniti še zelo lep odziv s Koroške – Bernard Sadovnik: "Tudi za nas koroške Slovence je takšen dogodek prelomnica za boljši in dvojezični jutri na Koroškem."  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.