Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 14.12.2017

oblačno
Ponoči se bo v severnih in vzhodnih krajih delno zjasnilo. Drugod bo še oblačno, a brez večjih padavin.
4°C | 10°C
petek, 15.12.2017
6°C | 12°C
sobota, 16.12.2017
4°C | 11°C
nedelja, 17.12.2017
-3°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 13.12.2017 ob 16h
Nekatere reke v zahodni, osrednji in južni Sloveniji bodo še poplavljale.
4°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Odlično 3. mesto v izboru za najboljšo občino ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
13.03.2012      19:41
A A

Odlično 3. mesto v izboru za najboljšo občino Zlati kamen(Foto: Miško Kranjec)
(Foto: Miško Kranjec)
Deli:

13. marca je bila na tradicionalnih dnevih občin in srečanju županov prvič podeljena nagrada zlati kamen za najboljšo občino. Slovesne podelitve nagrade na Brdu pri Kranju se je udeležil tudi naš župan Milan Turk. Kot smo že poročali, se je Občina Šempeter-Vrtojba uvrstila v ožji izbor 12 občin, med njimi so člani Strokovnega sveta Zlati kamen izbrali šest finalistov in na koncu zmagovalca.

Nagrado za razvojno najbolj prodorno občino je desetčlanska strokovna žirija podelila Idriji, ki je v preteklosti uspešno prešla iz rudarskega v industrijski kraj, sedaj pa postaja razvita postindustrijska lokalna skupnost. Na drugo mesto se je uvrstila občina Šentrupert, odlično tretje mesto pa je zasedla naša občina, občina Šempeter-Vrtojba, ki v sodelovanju s sosednjimi občinami uspešno kandidira na evropska sredstva. V obrazložitvi so zapisali, da Šempeter-Vrtojba sodi med najrazvitejše občine v Sloveniji. Občina zelo dobro izkorišča svojo obmejno lego in izdatno sodeluje s sosednjimi kraji v Sloveniji in Italiji. Prav v sodelovanju s sosednjimi občinami Šempeter-Vrtojba uspešno kandidira za evropska sredstva. Samo lani  je uspela s petimi mednarodnimi razvojnimi projekti na različnih področjih od gradnje skupne logistične platforme s sosednjo Gorico, do projekta namenjenega razvoju okolju prijazne javne razsvetljave Futurelights, javna razsvetljava prihodnosti, kjer je nosilka projekta.

Med šestimi finalisti so bile še občine Radlje ob Dravi, Solčava in Škofja Loka.

Podjetji Planet GV in SBR želita s projektom Zlati kamen spodbujati razvoj dobrega upravljanja na ravni lokalnih skupnosti in z izpostavitvijo dobrih zgledov pospeševati prenos dobrih praks. Z nagrado, ki so jo letos podelili prvič, izpostavljajo razvojno najbolj prodoren kraj ter dajejo veljavo dobremu delu občinskih uprav, županov in občin v celoti.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.