Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Vseslovenska akcija Dan za spremembe ponovno ......


ŠOLSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
04.04.2013      18:20
A A

Vseslovenska akcija Dan za spremembe ponovno tudi v Občini Šempeter-VrtojbaDeli:

5. in 6. aprila bo poteka že četrta akcija "Dan za spremembe". Gre za vseslovensko »prostovoljsko akcijo«, ki jo pripravlja Slovenska filantropija, z njo pa želi nagovoriti slovensko javnost k pozitivni spremembi v življenju. Tudi letos smo se ji z različnimi akcijami pridružili tudi v Občini Šempeter-Vrtojba, kjer je prostovoljstvo zelo razvito in razvejano.


V petek, 5. aprila, bodo tako člani občinske in medobčinske uprave in krajevnih odborov, urejali ter obnavljali Trim stezo, da bo še naprej dobro služila najširšemu krogu prebivalstva za koriščenje prostega časa, sprostitev, rekreacijo in druženje. Udeleženci akcije bodo tako stezo očistili, po potrebi zamenjali informativne table in obnovili ali barvali vadbena orodja. Akcija v primeru deža odpade.


Širše so akcijo zastavili ŠENT - Dnevni center, KŠTM in OŠ Ivana Roba, ki so združili moči. Tema letošnjega, že četrtega Dneva za spremembe, je izmenjava predmetov, s katerimi želijo čim več socialno ogroženim osnovnošolcem omogočiti, da se udeležijo šole v naravi. V proti potrošniškem duhu bodo 5. in 6. aprila zbirali in izmenjevali predmete, ki jih nujno potrebujemo za kvalitetno življenje:

  • kuhinjske pripomočke,
  • gospodinjske aparate,
  • pripomočke za prostočasne aktivnosti (igrače, družabne igre, kolo, rolerji, lopar za tenis … ),
  • šolske potrebščine (zvezki, učbeniki, pisala, šolske torbe …)
  • druge uporabne predmete (oprema za otroke, mobitel …),
  • otroška uporabna oblačila, ki jih ne potrebujete več (bunda, majice, hlače, krila, torbice …),
  • knjige, priročnike …

Pridobljene predmete bodo predali v ponovno uporabo na glavnem dogodku, ki bo v petek, 5. aprila 2013, med 10. in 16. uro ter v soboto, 6. aprila, med 10. in 14. uro na Trgu Ivana Roba v Šempetru. V primeru slabega vremena se bo dogodek odvijal v Mladinskem centru Vrtojba.

 

Kdor bo na dogodku našel kaj primernega zase, bo za izbrano odštel vsaj 0,50 evra in s tem doniral v šolski sklad Osnovne šole Ivana Roba. Odprli bodo Knjigo donatorjev, ki bo namenjena evidenci donatorjev in zbranih sredstev. Dogodek bodo popestrili z dogajanjem na odru - glasbeni, literarni in umetniški nastopi. K sodelovanju na odru bomo povabili osnovnošolce ter mlajše iz OŠ Ivana Roba, znane osebnosti iz lokalnega okolja, društva in ljubiteljske dejavnosti iz Občine Šempeter-Vrtojba.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.