Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Porevizijsko poročilo Računskega sodišča ......


NOVICE

| |
24.10.2011      17:16
A A

Porevizijsko poročilo Računskega sodišča Republike Slovenije popravljalne ukrepe označilo kot zadovoljiveDeli:
Občina Šempeter-Vrtojba je dne 1. 7. 2011 prejela revizijsko poročilo Računskega sodišča Republike Slovenije. Računsko sodišče Republike Slovenije je v svojem revizijskem poročilu št. 324-4/2010/52, z dne 30. 6. 2011 revidiralo pravilnost ravnanja z nepremičnim premoženjem v Občini Šempeter-Vrtojba v letih 2008 in 2009, ko je bil župan g. Dragan Valenčič. Revizija je bila izvedena na podlagi Zakona o računskem sodišču (ZRacS-1) in Poslovnika Računskega sodišča Republike Slovenije in v skladu z mednarodnimi računovodskimi standardi.

Osnovo za revidiranje je predstavljal realizirani proračun občine za leti 2008 in 2009. Glavni cilj revizije je bil izrek mnenja o pravilnosti ravnanja z nepremičnim premoženjem občine v letih 2008 in 2009. Računsko sodišče je v poročilu razkrilo preko 40 nepravilnost, izreklo negativno mnenje in zahtevalo predložitev odzivnega poročila v roku 90 dni po prejemu revizijskega poročila.

Občina je v predpisanem roku 90 dni računskemu sodišču predložila odzivno poročilo. V odzivnem poročilu in v dopolnitvi k odzivnemu poročilu, ki ga je s podpisom in pečatom potrdila odgovorna oseba, mag. Milan Turk, župan občine, so bili predstavljeni popravljalni ukrepi. Popravljalni ukrepi se nanašajo na zasebni zavod ZIC; predpis občine, ki ureja oddajo poslovnih prostorov v najem; oddajo poslovnih prostorov v najem in investicijska vlaganja.

Računsko sodišče Republike Slovenije je na podlagi odzivnega poročila Občine Šempeter-Vrtojba dne 21. 10. 2011 izdalo Porevizijsko poročilo: Popravljalni ukrepi Občine Šempeter-Vrtojba. Vsi popravljalni ukrepi, ki jih je izkazala Občina Šempeter-Vrtojba so s strani Računskega sodišča Republike Slovenije ocenjeni kot zadovoljivi. Porevizijsko poročilo je tudi javno objavljeno na spletnih straneh Računskega sodišča Republike Slovenije.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.