Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Uvodno srečanje za standardni projekt TIP ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
23.01.2012      13:19
A A

Uvodno srečanje za standardni projekt TIP Transborder Integrated Platform/Čezmejna integrirana platforma(foto arhiv: SDAG)
(foto arhiv: SDAG)
Deli:
20. januarja 2012 so se na uvodnem srečanju (kick-off meetnig) zbrali partnerji standardnega projekta TIP Transborder Integrated Platform/Čezmejna integrirana platforma pri katerem kot drugi največji partner sodeluje tudi Občina Šempeter-Vrtojba. Le-ta bo od 1,3 milijone evrov vrednega projekta dobila 240.000 evrov. Nosilec je goriško podjetje SDAG, ostali partnerji pa so poleg že omenjene občine še občina Gorica, RRA Severne Primorske, družbe Autovie Venete, DARS d.d. in Slovenske železnice d.o.o., dežela Furlanija-Julijska krajina, Log System Scarl in Ministrstvo za promet Republike Slovenije.

Namen tri leta trajajočega standardnega projekta TIP Transborder Integrated Platform/ Čezmejna integrirana platforma, financiranega v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 ter iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in iz nacionalnih skladov, je pripraviti načrte za prostorske posege in dejavnosti na območju intermodalnega avtocestnega terminala med Gorico in Vrtojbo v povezavi z avtocesto Villesse-Gorica-Razdrto, pri čemer se bo poseben poudarek dajal pretoku prometa in prometnim povezavam z ostalo prometno infrastrukturo v obmejnem pasu ter krepitvi intermodalnih sistemov, oživljanju parkirišč in povečanju energetske učinkovitosti. Na uvodnem srečanju so partnerji opredelili operativne vidike projektnih dejavnosti ter oblikovali načrt dela, imenovali odgovorne osebe za vsak delovni sklop ter ustanovili Odbora za znanstveno koordinacijo.

Območje, ki ga projekt TIP zajema, je tudi območje nekdanjega mejnega prehoda Vrtojba, ki je tesno vpet v mnogo čezmejnih projektov. Tu se med drugim nahaja parkirišče za tovorna vozila, ki ga upravlja občina Šempeter-Vrtojba. Sredstva, ki jih bo prek projekta dobila, bodo namenjena izboljšanju pogojev za voznike, ki čakajo na nadaljnji prevoz. »Glede na naše izkušnje z upravljanjem parkirišča bo Občina Šempeter-Vrtojba v okviru terminskega plana projekta TIP tako posebej zadolžena za aktivnosti, ki obsegajo integrirano prekvalifikacijo kamionskih terminalov na jugu od avtoceste, načrtovanje novih zavarovanih parkirnih območij za težka vozila in načrtovanje objektov in struktur za transport,« je na srečanju povedal mag. Peter Ptičak, tajnik Občine Šempeter-Vrtojba.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.