Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Očistimo Slovenijo 2012: Očistimo Slovenijo ......


NOVICE

| |
29.02.2012      10:55
A A

Očistimo Slovenijo 2012: Očistimo Slovenijo za lepši svet!Pod Solkanskim mostom
Pod Solkanskim mostom
Deli:

Ekologi brez meja v sodelovanju s slovenskimi občinami in številnimi partnerji že drugič v zgodovini Slovenije organizirajo vseslovensko prostovoljsko čistilno akcijo, Očistimo Slovenijo 2012, ki bo potekala v soboto, 24. marca. Tokrat pa ne bomo čistili samo Slovenije, saj bo slovenska akcija z imenom Očistimo Slovenijo 2012 del največjega prostovoljskega projekta v zgodovini človeštva! Slovenija se namreč pridružuje globalni pobudi World Cleanup 2012 (Očistimo svet 2012), ki bo od marca do septembra povezala več milijonov prostovoljcev v vsaj 100 državah iz vsega sveta. Podobne velike prostovoljske čistilne akcije je izvedlo še 11 držav s skupno več kot 1,5 milijona sodelujočimi prostovoljci. Od vseh je bila Slovenija daleč najbolj uspešna.


Navodila za dan akcije, 24. 3. 2012

Prostovoljci se boste na dan akcije, to je 24. 3. 2012, ob 9.00 zbrali na zbirnih mestih. Vodje zbirnih mest vam bodo dala vsa potrebna navodila, osnovne potrebščine (rokavice, vrečke) in po potrebi zemljevide. Prosimo vas, da s seboj prinesete svoje rokavice, saj se lahko zgodi, da se bo akcije udeležilo več prostovoljcev, kot bo na voljo rokavic. Zaželeno je tudi, da s seboj prinesete tudi dodatne vrečke za smeti. Razporejeni po skupinah boste nato odšli do lokacij čiščenja (divja odlagališča, nabrežja, jame, oziroma do razpršenih odpadkov v okolici in ob poteh), kjer bo sledilo odstranjevanje odpadkov v vreče, na prikolice in v zabojnike. Pomembno je, da že na samem divjem odlagališču ločujete odpadke, da bo ostanek, ki se odloži na deponiji, čim manjši, kar pomeni tudi manjše stroške za Občino. Vrečke z odpadki bomo po koncu čiščenja naložili na prevozna sredstva in jih odpeljali do zbirnih točk za odpadke. Akcija se bo predvidoma zaključila ob 14.00. (Ekologi brez meja)

Zbirna mesta v občini Šempeter-Vrtojba:

Šempeter – pri gasilskem domu

Vrtojba – za stavbo Krajevnega odbora 

 

Po zaključku akcije boste prejeli tudi toplo malico, ki bo za vse udeležence v prijetnem in čistem okolju - na  Biotehniški šoli v Šempetru pri Gorici, enoti Tehniškega šolskega centra Nova Gorica. Vsi ste vljudno vabljeni na skupno malico in, kar je najvažnejše, na skupno druženje.

 

Alenka Brankovič, koordinator akcije, predsednica TD (telefon 041 387-602)
Povezave:Ocistimo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.