Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 32°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Zaradi podnebnih sprememb vse več tigrastih ......


OBVESTILA

| |
25.05.2012      19:16
A A

Zaradi podnebnih sprememb vse več tigrastih komarjev tudi pri nas


Tudi pri nas postaja tigrasti komar vse večja nadloga, pred katero se je izjemno težko braniti. Neprijetno srbeči piki lahko povzročijo pravo oteklino, običajni repelenti pa teh komarjev sploh ne zmotijo, kaj šele da bi jih odgnali.


Deli:

Ali ste vedeli, da spadajo tigrasti komarji med sto živalskih vrst na svetu, katerih populacija najhitreje narašča? Znani so po tigrastem črno-belem vzorcu, srbečem piku, dejavni pa so predvsem podnevi. Te majhne nadloge merijo med 2 in 10 milimetri. Tudi ta vrsta komarjev je vezana na vodo, pri čemer izkoristi tudi zelo majhne začasne luže in vode, ki zastajajo v odpadnih avtomobilskih pnevmatikah in cvetličnih lončkih. Prav zaradi trgovine z rabljenimi pnevmatikami naj bi se bili tigrasti komarji razširili tudi iz jugovzhodne Azije, odkoder izvirajo.

Prilagodite urnik komarju

Tigrasti komarji imajo to neprijetno lastnost, da pikajo tudi čez dan, najdejavnejši pa so dve uri po sončnem vzhodu in dve uri pred sončnim zahodom, ravno takrat, ko je v času poletne vročine najprijetneje posedati na prostem. Najpreprosteje je, da se takrat umaknete na varno. Če se boste kljub temu podali ven, se oblecite v primerna oblačila svetle barve z dolgimi rokavi in hlačnicami, svetujejo na zavodu za zdravstveno varstvo. Doma ne pozabite na mreže proti komarjem, saj običajni repelenti za rabo v prostoru in sveče proti komarjem teh ne bodo pregnale. Količino komarjev lahko zmanjšate tudi tako, da z vrta odstranite vso stoječo vodo, tudi iz podstavkov za rože in zalivalnikov.

Več napotkov, kako se ubraniti pred njimi in kako zmanjšati njihovo število, pa si lahko preberete v brošurici, ki smo jo že lansko leto izdali v Občini Šempeter-Vrtojba.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije
24.06.201 | Šport
B4X Inverted.si pokal
24.06.2017 | Ostalo
Proslava ob dnevu državnosti na Sv. Otu
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
28.06.2017 | Družabni dogodki
Skupna slovesnost ob dnevu državnosti v Rožni Dolini
28.06.2017 | Ostalo
Blagoslov in odprtje Petrovega doma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.