Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Danes bo precej jasno, dopoldne bo po nekaterih nižinah še nekaj megle ali ostankov oblačnosti. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obvestilo o uvedbi e-računov


OBVESTILA

| |
05.01.2015      18:51
A A

Obvestilo o uvedbi e-računovDeli:

S 1. januarjem Občina Šempeter-Vrtojba skladno z novelo Zakona o opravljanju plačilnih storitev za proračunske uporabnike (ZOPSPU-A) račune in spremljajoče dokumente sprejema izključno v elektronski obliki (e-računi). To pomeni, da bodo morale pravne in fizične osebe, ki proračunskim uporabnikom za dobavljeno blago, izvedene storitve ali izvedene gradnje od 1. januarja 2015 posredovati svoje račune ne več v fizični obliki, ampak v elektronski, kot e-račune. Le-ti morajo biti podpisani z elektronskim podpisom in izdani v obliki e-Sloga, ki je enotna standardizirana oblika e-računa.

 

E-račune bo možno posredovati prek:

  • bank, vključenih v medbančno izmenjavo e-računov (pri svoji banki preverite ali to storitev nudi),
  • preko ponudnikov procesne obdelave podatkov s katerimi ima Uprava Republike Slovenije za javna plačila (v nadaljevanju UJP) sklenjene pogodbe o izmenjavi e-računov in jih najdete na povezavi http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?id=258,
  • preko spletnega portala UJP e-račun, ki je namenjen izdajateljem, ki preko svoje banke ali procesorja ne morejo posredovati e-računov proračunskim uporabnikom ali ne razpolagajo s tehnično podporo za pripravo e-računov (omogočeno bo izdajanje do 5 računov na mesec).

 

V primeru, da od 1. januarja 2015 račun ne bo poslan v predpisani obliki in na zgoraj opisan način, bo zavrnjen. Dodatne informacije lahko najdete na spletni strani UJP (http://www.ujp.gov.si/), za tehnično in vsebinsko podporo pa se lahko obrnete na: podpora.ujpnet@ujp.gov.si ali na telefonski številki 05 33 86 304.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.