Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
8°C | 14°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Srečanje županov s podjetniki in obrtniki na ......


GOSPODARSTVO

| |
02.04.2015      10:11
A A

Srečanje županov s podjetniki in obrtniki na Goriškem(Foto: PoBa)
(Foto: PoBa)
Deli:

V veliki dvorani OOZ Nova Gorica je v sredo, 1. aprila, potekal posvet med župani šestih občin Goriške, člani upravnega odbora zbornice in predsedniki sekcij na temo Gospodarstvo na Goriškem - danes in v prihodnje. Srečanje je pomenilo nov korak na skupni poti lokalnega gospodarstva, ki brez podpore lokalne oblasti ne more konkurirati na trgu.

 

Tudi včeraj je bilo jasno, da male podjetnike in obrtnike pestijo marsikatere tegobe vezane ne samo na državno, temveč tudi na lokalno politiko. Po posamičnih predstavitvah občinskih vizij delovanja občin in planiranih aktivnosti za spodbuditev in podporo gospodarskemu razvoju, je bilo županom zastavljeno marsikatero zanimivo in konkretno vprašanje, ki se direktno tiče poslovanja in delovanja obrtnikov in podjetnikov posameznih občin. Med drugim je župan Občine Šempeter-Vrtojba Milan Turk poudaril, da bo, kljub težkim časom, občina tudi naprej spodbujala obrtnike in podjetnike z vlaganjem v Sklad za razvoj malega gospodarstva ter z razpisi za podjetništvo, kjer občina podeli še dodatnih 60.000 EUR, za kmetijstvo pa 40.000 EUR. Poleg tega je bil znižan komunalni prispevek in nadomestilo za uporabo stavbnega zenljišča. Poudaril je tudi pomen sodelovanja občin z OOZ Nova Gorica, tako v obliki raznih lokalnih/občinskih projektov, kot tudi z raznimi drugimi storitvami za člane in nečlane zbornice, ki olajšajo marsikateri korak na poti odpiranja in delovanja podjetja. Pomembne se mu zdijo investicije v občini, ki so po njegovih besedah tudi podpora gospodarstvu, ter posluh za interese občanov, obrtnikov in podjetnikov pri pripravi prostorskih načrtov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.