Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Praznično dogajanje ob prazniku sv. Petra ......


DOGODKI

| |
01.07.2015      21:14
A A

Praznično dogajanje ob prazniku sv. Petra uvod v poletno dogajanje v Šempetru pri GoriciDeli:

29. junija je godoval sv. Peter po katerem nosi Šempeter ime. Kot tradicionalno, so zato tudi letos Kulturno umetniško društvo Šempeter, Župnija Šempeter pri Gorici, Krajevni odbor Šempeter ter Društvo žena in deklet Šempeter oblikovali dogajanje ob praznovanju šempetrske šagre. 27. in 28. junija je bilo tako v Šempetru pri Gorici še posebej slovesno.

 

Tokratno praznovanje pa je bilo tudi mednarodno obarvano. V soboto se je namreč v do zadnjega kotička napolnjeni kulturni dvorani v Šempetru odvil koncert filmske glasbe, ki so ga oblikovali mladi glasbeniki in pevci delujoči v občinah Šempeter-Vrtojba ter Moša (Mossa). Kulturno umetniško društvo Šempeter je v goste povabilo Simfonični orkester Moša, Mladinski zbor Mavrica iz Moše ter pevsko skupino Singgirls iz Vrtojbe. V uri in pol trajajočem programu so nas mladi poustvarjalci pod taktirko dirigenta Fabia Persoglie s popeljali v filmski svet. Zazvenele so ''Pojem v dežju'', ''Čarovnik iz Oza'', ''Evita'', ''Pirati s Karibov'' in druge nepozabne melodije. Program so razgibala dekleta vokalne skupine Singgirls, ki so nam pod vodstvom Mojce Maver Podbersič, ob spremljavi Tilna Lancnerja na kitari in Matije Podbersiča na cajonu  zapele Kreslinovo ''Abel in Kajn'' in ''Vsak po svoje'' iz slovenskega filma '' Gremo mi po svoje.'' V zadnjem delu večera se je orkestru Moša ter Singgirls pridružil še Mladinski zbor Mavrica. Združeni glasbeniki so nas navdušili z izvedbo glasbe iz filmov ''Reševanje vojaka Ryana'' in ''Življenje je lepo'', zaključili pa so s priljubljeno ''You raise me up''. Uspešen večer, ki ga je zaokrožilo prijetno druženje, je razveselil organizatorje, saj je dokaz, da glasba povezuje ljudi, utrjuje med nami prijateljske vezi ter je lahko tudi lep zgled sodelovanja med dvema obmejnima občinama.

 

Dogajanje ob šempetrski šagri se je nadaljevalo v nedeljo, ko so se dopoldan najprej po trgu prehodile šempetrske noše, čemur je sledila slovesna sv. maša, ki jo je vodil domači župnik, Janez Kavčič. Po daritvi je župnik blagoslovil motoriste domačega kluba Kavalier in jim zaželel srečno in varno vožnjo. Srečanja na placu so se udeležili tudi motoristi iz Ajdovščine in Špetra (S. Pietro dell Natisone). Zvečer, navkljub muhastemu vremenu, pa se je praznik zaključil s tradicionalnim brjarjem, kjer so se pari lahko zavrteli ob spremljavi ansambla Primavera.

 

Praznično dogajanje ob prazniku sv. Petra je tako za nami, a poletni vrvež in pestro dogajanje v Šempetru pri Gorici se je šele dobro začelo. Zavod KŠTM Šempeter-Vrtojba je namreč tudi za letošnje poletje pripravil zanimiv in raznolik program zbran pod skupnim naslovom Poletje na placu. Izbira dogodkov, ki bodo bogatili poletne večere, je velika: že ta teden nas čakata dva koncertna dogodka: Elevators se bodo predstavili v petek, v soboto pa bodo na svoj račun prišli ljubitelji operne glasbe, ki bodo lahko prislunili večnim melodijam Verdijeve Traviate. Šempetrski trg in prostor pred Coroninijevim dvorcem pa bosta živahna predvidoma vse julijske petkove in sobotne večere, ko bodo med drugim nastopili stand-up komiki in igralci, ki bodo zbrane zabavali s svojimi komedijami, predstavniki slovenske glasbene scene, kot so Neisha, Maraaya in Nika Zorjan, ljubitelje mehiške glasbe pa bodo pritegnili Mariachi Los Caballeros iz Zagreba. Seveda bo vrsta dogodkov namenjena tudi otrokom. Da ne boste katerega od dogodkov zamudili vas zato vabimo, da redno spremljate občinsko spletišče www.sempeter-vrtojba.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.