Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 32°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Predstavljen projekt Športni park Šempeter ......


ŠPORT, OBČINSKE

| |
19.06.2015      15:08
A A

Predstavljen projekt Športni park Šempeter pri Gorici in podpisana pogodba za izvedbo 1. fazeNačrtovane površine v Športni park Šempeter pri Gorici.
Načrtovane površine v Športni park Šempeter pri Gorici.
Deli:

V petek, 19. junija 2015, sta v Coroninijevem dvorcu v Šempetru pri Gorici župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, in direktor Cestnega podjetja Nova Gorica, Kristjan Mugerli, podpisala pogodbo za izvedbo del v okviru 1. faze izgradnje Športnega parka Šempeter pri Gorici, ki bo postavljen za bolnišnico na območju med železnico in Vrtojbico. Vrednost pogodbeno dogovorjenih storitev znaša z vključenim DDV 118.212,92 EUR, ki jih bo občina pokrila iz proračunskih sredstev.

 

V prvi fazi naložba v izgradnjo športnega parka v Šempetru obsega izgradnjo nogometnega igrišča z umetno travo in kolesarskega poligona za 4cross (ena izmed 4-ih disciplin v gorskem kolesarstvu) namenjenega učenju osnov gorskega kolesarstva ter vadbi. Območje poligona, kjer bo speljana okoli 3oo m dolga kolesarska proga, bo razgibano, z manjšimi nasutji v obliki hribov ter manjšimi depresijami. V severnem delu poligona je predvidena tudi postavitev štartne rampe. Poleg obeh športnih površin bo zgrajene še nekaj potrebne osnovne infrastrukture, da se bo gradnja lahko v prihodnjih letih nadaljevala. Nove pridobitve naj bi po pogodbi izvajalci dokončali do konca septembra.

 

V nadaljevanju pa občina želi na območju med Vrtojbico in železnico postaviti še večnamenski  spremljevalni objekt, urediti igrišči za odbojko na mivki, manjši skate park, vadbene površine za ulično vadbo oziroma street workout, tenis igrišča in še kaj ...

 

Vsa športna igrišča bodo orientiran v smeri S-J. V sklopu športnega parka je predvideno še območje za otroško igrišče ter fitnes v naravi. Za povezavo posameznih športnih območji je predvidena ureditev kolesarske poti in povezovalne pešpoti ter tekaške steze. Celotno območje bo zasajeno z drevjem in grmovnicami, na posameznih območjih pa je predvidena ureditev zelenic.

 

Športni park Šempeter pri Gorici bo nastajal postopoma, saj bo dinamika gradnje v naslednjih letih odvisna od razpoložljivih sredstev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije
24.06.201 | Šport
B4X Inverted.si pokal
24.06.2017 | Ostalo
Proslava ob dnevu državnosti na Sv. Otu
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
28.06.2017 | Družabni dogodki
Skupna slovesnost ob dnevu državnosti v Rožni Dolini
28.06.2017 | Ostalo
Blagoslov in odprtje Petrovega doma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.