Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Predstavljen projekt Športni park Šempeter ......


ŠPORT, OBČINSKE

| |
19.06.2015      15:08
A A

Predstavljen projekt Športni park Šempeter pri Gorici in podpisana pogodba za izvedbo 1. fazeNačrtovane površine v Športni park Šempeter pri Gorici.
Načrtovane površine v Športni park Šempeter pri Gorici.
Deli:

V petek, 19. junija 2015, sta v Coroninijevem dvorcu v Šempetru pri Gorici župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, in direktor Cestnega podjetja Nova Gorica, Kristjan Mugerli, podpisala pogodbo za izvedbo del v okviru 1. faze izgradnje Športnega parka Šempeter pri Gorici, ki bo postavljen za bolnišnico na območju med železnico in Vrtojbico. Vrednost pogodbeno dogovorjenih storitev znaša z vključenim DDV 118.212,92 EUR, ki jih bo občina pokrila iz proračunskih sredstev.

 

V prvi fazi naložba v izgradnjo športnega parka v Šempetru obsega izgradnjo nogometnega igrišča z umetno travo in kolesarskega poligona za 4cross (ena izmed 4-ih disciplin v gorskem kolesarstvu) namenjenega učenju osnov gorskega kolesarstva ter vadbi. Območje poligona, kjer bo speljana okoli 3oo m dolga kolesarska proga, bo razgibano, z manjšimi nasutji v obliki hribov ter manjšimi depresijami. V severnem delu poligona je predvidena tudi postavitev štartne rampe. Poleg obeh športnih površin bo zgrajene še nekaj potrebne osnovne infrastrukture, da se bo gradnja lahko v prihodnjih letih nadaljevala. Nove pridobitve naj bi po pogodbi izvajalci dokončali do konca septembra.

 

V nadaljevanju pa občina želi na območju med Vrtojbico in železnico postaviti še večnamenski  spremljevalni objekt, urediti igrišči za odbojko na mivki, manjši skate park, vadbene površine za ulično vadbo oziroma street workout, tenis igrišča in še kaj ...

 

Vsa športna igrišča bodo orientiran v smeri S-J. V sklopu športnega parka je predvideno še območje za otroško igrišče ter fitnes v naravi. Za povezavo posameznih športnih območji je predvidena ureditev kolesarske poti in povezovalne pešpoti ter tekaške steze. Celotno območje bo zasajeno z drevjem in grmovnicami, na posameznih območjih pa je predvidena ureditev zelenic.

 

Športni park Šempeter pri Gorici bo nastajal postopoma, saj bo dinamika gradnje v naslednjih letih odvisna od razpoložljivih sredstev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.