Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Sprejet sklep o pričetku priprave sprememb in ......


OBČINSKE

| |
29.03.2013      14:15
A A

Sprejet sklep o pričetku priprave sprememb in dopolnitev občinskega podrobnega prostorskega načrta Mlake (Ledine) v Šempetru pri Gorici – 1. fazaDeli:

Na podlagi 57. in 61.a člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/07, 70/08 – ZVO-1B, 108/09, 80/10 – ZUPUDPP, 106/10 – ZUPUDPP – popr., 43/11 – ZKZ-C, 57/12 in 109/2012) ter 30. člena Statuta Občine Šempeter-Vrtojba (Ur. l. RS, št. 88/2004, 74/2005, 132/2006, 94/2009 in 64/2012) je župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, sprejel sklep o pričetku priprave sprememb in dopolnitev občinskega podrobnega prostorskega načrta Mlake (Ledine) v Šempetru pri Gorici – 1. faza.

Povod za spreminjanje OPPN je predlog investitorja za zmanjševanje stroškov komunalnega urejanja območja OPPN in prilagajanje OPPN načrtovanim posegom v neposredni bližini območja OPPN ob ohranitvi osnovnega koncepta ureditve. Predvidene so naslednje spremembe in dopolnitve:

  • uvedba možnosti dostave za trgovski center z Vrtojbenske ceste,
  • sprememba lokacije in značaja cestnega priključka z obvozne ceste,
  • črtanje predvidene kolesarske steze ob robu obvozne ceste in vzpostavitev nadomestne peš in kolesarske povezave s smeri Vrtojbenske ceste proti Vrtojbici,
  • sprememba tras in faznosti gradenj javne infrastrukture (kanalizacija, vodovod, cestni priključek, ...),
  • upoštevanje načrtovanega krožišča na lokaciji sedanjega križišča Vrtojbenske ceste in obvoznice,
  • načrtovanje sistema zelenih površin,
  • uskladitve gabaritov načrtovanega trgovskega centra,
  • druge morebitne manjše spremembe, ki ne vplivajo na celovitost načrtovane prostorske ureditve,
  • spremembe kot posledice potrjenih stališč do podanih pripomb na javno razgrnjeni dopolnjeni osnutek.

Spremembe in dopolnitve OPPN ne bodo vplivale na celovitost načrtovanih prostorskih ureditev ter na rabo sosednjih zemljišč in objektov, zato bo občina vodila skrajšan postopek sprememb in dopolnitev OPPN. Predvideni časovni potek priprave in sprejema sprememb in dopolnitev OPPN je v primeru, da v postopku ne bo potrebno izvesti celovite presoje vplivov na okolje, naslednji: osnutek v aprilu 2013, javna razgrnitev dopolnjenega osnutka v maju 2013, obravnava in sprejem predloga na seji občinskega sveta v juniju 2013.

Celotno besedilo sklepa je priloženo.
Priloge:
PDF
Sklep o pričetku priprave sprememb in dopolnitev občinskega podrobnega prostorskega načrta Mlake (Ledine) v Šempetru pri Gorici
11552_sklepopricetkupripravespremembindoospolnitveoppmlakeledinevsempeteruprigorici1.faza.pdf (1,04 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.