Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
14°C | 18°C
torek, 23.10.2017
8°C | 17°C
sreda, 24.10.2017
3°C | 20°C
četrtek, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občina Šempeter-Vrtojba v ožjem izboru za ......


NOVICE

| |
01.03.2012      15:45
A A

Občina Šempeter-Vrtojba v ožjem izboru za nagrado Zlati kamenDeli:

Izbira prvega prejemnika nagrade Zlati kamen za razvojno najbolj prodorno občino prihaja v zadnjo fazo. V ožjem izboru je 12 občin – med njimi bodo člani Strokovnega sveta Zlati kamen izbrali šest finalistov in na koncu zmagovalca.

V ožji izbor za prvo nagrado Zlati kamen so se poleg občine Šempeter-Vrtojba uvrstile občine  Idrija, Jesenice, Krško, Ljubljana, Radlje ob Dravi, Solčava, Slovenska Bistrica, Šentrupert, Škofja Loka, Šmarješke Toplice in Vransko. V izboru nastopajo občine iz vseh delov Slovenije: po dva sta iz jugovzhodne  Slovenije in goriške, gorenjske ter savinjske regije, po ena pa iz osrednjeslovenske, podravske, koroške in spodnjeposavske regije. Med kandidatkami so predstavnice različno velikih občin, mest in podeželja.

Proces analize občin je potekal v več fazah. Najprej so občine pretresli s pomočjo  kvantitativnih kazalnikov, ki so vključeni v sistem ISSO Zlati kamen.  Novost ob tem je sestavljeni indeks Zlati kamen, ki združuje 33 kazalnikov z različnih področij. Naslednji korak je bila kvalitativna analiza občin, kjer so razčlenjevali vrsto »mehkih« dejavnikov od razvitosti strateškega upravljanja občine, prek transparentnosti delovanja uprave do vključenosti občanov v sprejemanje temeljnih odločitev in aktivnosti lokalne skupnosti na različnih področjih, pomembnih za kakovost življenja v kraju. V zadnji fazi so vsebinsko pregledali ključne projekte občine. Ta široka slika, ki zajema zelo različne aspekte, je bila osnova za selekcijo 12 občin.

Strokovni svet Zlati kamen, ki ga sestavlja deset strokovnjakov iz treh slovenskih univerz, podjetij in statističnega urada, je med 12 kandidatkami že izbral šest finalistk. Imena končnih zmagovalk bodo predstavili na konferenci Zlati kamen, ki bo 13. marca na Brdu pri Kranju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.