Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nagrajenci Občine Šempeter-Vrtojba za leto ......


NOVICE

| |
22.07.2016      6:00
A A

Nagrajenci Občine Šempeter-Vrtojba za leto 2016Peter Podgornik - Zlato priznanje za življenjsko delo, vrhunske uspehe in vidne dosežke na področju alpinizma, za humanitarno delo, nesebičnost in pogum. (Foto: Arhiv Petra Podgornika)
Peter Podgornik - Zlato priznanje za življenjsko delo, vrhunske uspehe in vidne dosežke na področju alpinizma, za humani...
Deli:

Občina Šempeter-Vrtojba 22. julija praznuje svoj občinski praznik. Na ta dan je leta 1998 Državni zbor Republike Slovenije sprejel odločitev, da kraja Šempeter pri Gorici in Vrtojba postaneta samostojna občina. Osrednji dogodek v počastitev praznika bo slavnostna seja Občinskega sveta Občine Šempeter-Vrtojba, ki bo v petek, 22. julija, v dvorani Coroninijevega dvorca v Šempetru pri Gorici, na kateri bodo podeljene nagrade letošnjim občinskim nagrajencem. Občinski svet je na svoji 19. redni seji 16. junija 2016 izbral občinske nagrajence za leto 2016 na podlagi predlogov Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja. Župan občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk bo tako podelil zlato, srebrno in bronasto priznanja ter tri diplome.

  • Zlato priznanje za življenjsko delo, vrhunske uspehe in vidne dosežke na področju alpinizma, za humanitarno delo, nesebičnost in pogum prejme Peter Podgornik iz Šempetra pri Gorici.

Peter Podgornik sodi med največje alpinistične legende v svetovnem merilu. V gore zahaja že od leta 1975, ko je skupaj z bratoma Pavletom in Rudijem prehodil lep del slovenske planinske transverzale. Sčasoma so njegovi cilji postajali vse težji vzponi in nove smeri doma in v tujini. Ves čas je sodeloval na alpinističnem odseku, ki ga je nekaj let tudi sam vodil. Z bratom Pavletom sta sodelovala kot inštruktorja na tečajih po raznih republikah tedanje države. Poleg članstva v Gorski reševalni zvezi Slovenije od leta 1982 je leta 2000 sodeloval pri ustanovitvi enote za Hitro reševanje in intervencije v Novi Gorici, katero od same ustanovitve tudi vodi. Številne intervencije in izjemno poznavanje »primorskih Julijcev« ga uvrščajo med strokovnjake na področju reševanja. Svoje bogato znanje prenaša na mlajše rodove. Vsa leta je tudi zbiral alpinistično gradivo in pomagal pri izdelavi različne vodniške literature. Zadnje desetletje se aktivno ukvarja z zbiranjem podatkov in urejanjem spletnega plezalnega vodnika primorskestene.com.

  • Srebrno priznanje za izjemne dosežke in delo na glasbeno-pedagoškem področju prejme Jurij Križnič iz Vrtojbe.

Jurij Križnič je priznani glasbeni pedagog, čigar sledi niso vidne samo pri številnih generacijah violinistov pač pa tudi v kulturnem življenju naše občine. Znan je po svojih motivacijskih sposobnostih, saj učence nauči vzljubiti glasbilo in glasbo v širšem smislu. Sad njegovega požrtvovalnega delo so številne nagrade in priznanja, ki so jih prejeli njegovi učenci v 40 letih njegovega pedagoškega dela. S svojim delom je glasbenemu svetu podaril številne vrhunske violiniste in pripomogel k popularizaciji klasične glasbe. Je prejemnik nagrade Frana Gerbiča za življenjsko delo ter izjemne dosežke na pedagoškem in organizacijskem področju pri uveljavljanju glasbene vzgoje in izobraževanja, ki jo podeljuje Zveza slovenskih glasbenih šol Slovenije. Leta 2000 pa je prejel tudi nagrado Republike Slovenije na področju šolstva.

  • Bronasto priznanje prejme dr. Matjaž Humar iz Vrtojbe za odmevne uspehe v svetovnem merilu v zadnjem obdobju in kot spodbuda za nadaljnje ustvarjalno delo.

Mladi znanstvenik Matjaž Humar je svoj študij začel na Fakulteti za matematiko in fiziko v Ljubljani. Leta 2012 je doktoriral iz fizike na Inštitutu Jožef Stefan, trenutno pa je preko evropskega projekta Marie Curie na postdoktorskem študiju na Harvard Medical School v ZDA. Matjažu Humarju je skupaj s korejskim kolegom Seokujem Hyun Yunom uspel izjemen podvig: v človeško celico sta prvič vgradila laser. Dosežek, ki je takoj po objavi članka o tem v reviji Nature Photonics, sprožil izjemno zanimanje širše javnosti, bi dejansko lahko služil pri razkrivanju procesov širjenja rakavih celic, da bi na podlagi tega lahko naredili boljša zdravila. Ali so laserji, ki so že zdaj uporabni v raziskovalne namene, dejansko lahko koristni tudi pri zdravljenju bolezni, bo pokazal čas oziroma dodatne raziskave s katerimi bo nadaljeval na Inštitutu Jožef Stefan tudi po vrnitvi v domovino.

  • Diplomo Občine Šempeter-Vrtojba za dosežke na športnem področju prejme Enej Leban iz Vrtojbe.

Enej Leban, član atletskega kluba Gorica, je mlad atlet, ki je v svoji karieri dosegel že kar nekaj vidnih rezultatov, do katerih ga je pripeljalo trdo sistematično delo skupaj z njegovim trenerjem in podpora njegove družine. Če omenimo samo nekatere osvojene naslove in visoke uvrstitve, je Enej Leban državni prvak na 60 m v kategoriji mlajši mladinci in državni prvak na 60 in 100 m v kategoriji starejši mladinci. Dosegel je še 18. mesto na evropskem prvenstvu in 6. mesto na evropskem pokalu za reprezentanco.

  • Diplomo Občine Šempeter-Vrtojba za uspehe na gospodarskem področju prejme Avtoprevozništvo tuzemski in inozemski promet Boris Zucchiati s.p. iz Vrtojbe.

Boris Zucchiati je eden od pionirjev prevozništva na Goriškem. Na samostojno pot prevozništva, na kateri vztraja še danes, se je podal že leta 1964. Je eden najstarejših članov zbornice. V vseh teh letih je v prevozništvu doživel ogromno sprememb, ki so od prevoznikov terjale vedno nova prilagajanja in dokazovanja usposobljenosti. Bil je delegat Obrtnega združenja Nova Gorica V SIS za invalidsko in pokojninsko zavarovanje ter aktivno deloval v izvršilnem odboru avtoprevozniške sekcije takratnega obrtnega združenja. Bil je tudi član skupščine obrtnega združenja in delegatskega zbora avtoprevozniške sekcije. Boris Zucchiati je dokaz, da lahko s trdim delom, vizijo in vztrajnostjo lahko dosegamo uspehe tudi v gospodarstvu nenaklonjenih časih.

  • Diplomo Občine Šempeter-Vrtojba za skrb za urejenost kraja in vzdrževanje spominskega obeležja prejme Marija Nemec iz Vrtojbe.

Gospa Marija Nemec se je leta 2000 prostovoljno zavzela za skrb zapuščenega spomenika padlim borcem v zgornji Vrtojbi. Letos mineva že 16 let od kar se je odločila za vzdrževanje tega spominskega obeležja in njegove okolice, ki pripomore k lepšemu izgledu in urejenosti kraja.

 

 

K prijetnemu vzdušju na slavnostni seji bodo z izbranim programom pripomogli glasbeniki ansambla Bassless, ki ustvarjajo brez glasbenih instrumentov, samo z glasom, usti in telesom, in ki s svojo energijo, suverenostjo, simpatičnostjo ter odličnimi aranžmaji osvajajo tako Slovenijo kot tujino.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.