Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
12°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Goriškem se na tekmovanje POPRI pripravlja ......


ŠOLSTVO, GOSPODARSTVO

| |
17.03.2015      17:54
A A

Na Goriškem se na tekmovanje POPRI pripravlja že več kot 100 mladihPOPRI - Podjetje za prihodnost
POPRI - Podjetje za prihodnost
Deli:

Na Goriškem se v naslednjih dneh zaključujejo delavnice 'Podjetniški eksperiment' v organizaciji Primorskega tehnološkega parka in partnerjev. Svoje podjetniške ideje je na goriškem razvijalo več kot 100 mladih, ki so se preko delavnic in v okviru rednih izobraževanj na osnovnih in srednjih šolah, fakultetah ter višjih in visokih strokovnih šolah v regiji, pripravljali na državno podjetniško tekmovanje POPRI. Ves čas so jim pri tem pomagali start-up mentorji Primorskega tehnološkega parka. 


Podjetniški eksperiment je ena od možnosti za razvoj podjetnih veščin, ki bodo mladim koristile tako na tekmovanju POPRI – Podjetje za prihodnost, predvsem pa takrat, ko bodo zaposleni ali podjetniki. Pri podjetnosti gre za način razmišljanja in delovanja, kako na inovativen in ustvarjalen način reševati probleme, komunicirati, se pogajati, timsko delovati, si zastavljati cilje in prevzemati odgovornosti. V Podjetniškem eksperimentu so sodelovali osnovnošolci od 7. do 9. razreda, dijaki, študenti, diplomanti in odrasli, ki še nimajo svojega podjetja. Mentorji Primorskega tehnološkega parka so mlade vodili skozi proces razvoja in preverjanja ideje na trgu, oblikovanja produkta do prodaje kupcem. Delo je potekalo v skupinah, udeleženci pa so razvijali konkretne podjetniške ideje. Na delavnicah so se naučili iskati probleme ljudi in družbe, razvijati rešitve zanje na inovativen in ustvarjalen način, izdelovati prototipe izdelkov ter svoje podjetniške zamisli predstaviti na učinkovit in zanimiv način.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.