Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V Vrtojbi odmevala slovenska pesem Pojoče ......


KULTURA

| |
24.06.2014      12:37
A A

V Vrtojbi odmevala slovenska pesem Pojoče družbe iz BeogradaDeli:

»Kjer je sonce, tam so rože. Kjer pa sonca ni, roža ne cveti. Tam sem jaz doma, kjer je sonce, kjer je vrt cvetoč, tam dom je moj. Kjer je veter, tam je pesem. Kjer pa vetra ni, ni pojočih ptic. Tam sem jaz doma, kjer je pesem, kjer lepo pojo, tam dom je moj,« pravi besedilo slovenske ljudske pesmi.

 

V petek, 20. junija 2014, smo v Mladinskem centru v Vrtojbi res lahko začutili, kaj pomeni domovina in kakšen pomen ima slovenska pesem. Kulturno društvo Tojva A. D. 1200 je namreč gostilo ženski zbor Pojoča družba iz Beograda v katerem prepevajo Slovenke, ki živijo v Srbiji. V programu je sodeloval še zbor društva žena, ki ga vodi Uroš Cej in Mladinski zbor Šempeter-Vrtojba pod vodstvom Mojce Maver Podbersič. Rdeča nit programa so bile slovenske ljudske pesmi v najrazličnejših priredbah.

 

Domovina se rodi z vsakim človekom. Vedno nova in sveža, vedno drugačna. Vsak jo čuti, vsak se nanjo spomni, čeprav ne vsak dan. Ko si daleč stran od domovine, te nanjo spominjajo knjige, pesmi in prijatelji, ki živijo tam. Pevke Pojoče družbe iz Beograda se rade srečujejo na pevskih vajah in skupaj zapojejo. S svojim žarom in zanimivo interpretacijo so prevzele celo dvorano, da je na koncu skupaj zapela vsem dobro znano Regiment po cesti  gre.

 

Pevke so svoje gostovanje v Sloveniji nadaljevale z  udeležbo na  Taboru slovenskih zborov v Šentvidu pri Stični. Zapele so na sobotnem koncertu slovenskih zborov iz drugih držav in na nedeljski manifestaciji z nastopom združenih zborov ob spremljavi pihalnega orkestra.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.