Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Boreljada 2014 uspela!


TURIZEM, ŠOLSTVO, SOSED SOSEDU, DOGODKI

| |
22.09.2014      15:11
A A

Boreljada 2014 uspela!Deli:

Za nami je uspešno izvedena že dvanajsta Boreljada po vrsti. Prvi dan je bil namenjen otrokom in njihovi ustvarjalnosti. Predpremierno so si ogledali tudi najnovejši dokumentarni film plod dela domačinov, na čelu z avtorjem Renatom Podbersičem. Film je bil nato premierno predstavljen zvečer, po odprtju razstave otroških del in fotografij z lanske Boreljade v Mladinskem centru Vrtojba.

 

Sobota je bila namenjena športnemu udejstvovanju in telesni aktivnosti. Čeprav je dogajanje nekoliko kroji slabše vreme, pa to ni kvarilo vzdušja obiskovalcev in udeležencev Boreljade 2014.

 

V nedeljo pa je slavila borela. Dogajanje se je začelo s sveto mašo in blagoslovom borel po njej, potem pa je sledil slovesni podpis Listine o pobratenju med občinama Šempeter-Vrtojba in Hodiše ob jezeru. Boreljada, ki obuja stare običaje in navade, ter je priložnost za druženje, prijateljevanje in medsebojno spoznavanje ljudi, je bila namreč odličen okvir za pobratenje s katerim sta župana obeh občin, Milan Turk in Gerhard Oleschko, dolgoletne prijateljske vezi, ki so se tkale prek občine Medea, utrdila tudi na formalni ravni. Kulturni program ob tem slovesnem dejanju so oblikovali glasbenice Godalnega kvarteta NOVA, pevke in pevci Mladinskega zbora Šempeter-Vrtojba ter plesalci Folklorne skupine Gartrož iz Nove Gorice. Seveda pa ni manjkal popoldanski tradicionalni sprevod borel, pokušina Vrtejbenske kuhne in zabava s plesom, kjer so se lahko obiskovalci zavrteli ob zvokih ansambla Zvita feltna.

 

Nekaj utrinkov dogajanja si lahko ogledate na fotografijah, kjer sta za vas utrip beležila Simon Zavadlav in Tomaž Nemec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.