Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Goriško obiskala delegacija Pozitivne ......


NOVICE

| |
10.09.2013      20:03
A A

Goriško obiskala delegacija Pozitivne Slovenije in njena predsednica, premierka mag. Alenka BratušekPremierka Alenka Bratušek se je delegaciji na delovnem obisku pridružila v popoldanskem času.
Premierka Alenka Bratušek se je delegaciji na delovnem obisku pridružila v popoldanskem času.
Deli:

V ponedeljek, 9. septembra 2013, je Goriško obiskala delegacija Pozitivne Slovenije -  poslanke in poslanci, minister za gospodarstvo mag. Stanko Stepišnik, obrambni minister Roman Jakič ter vodstvo stranke. V Novi Gorici so se sestali z župani vseh šestih goriških občin, ki so med drugim opozorili na probleme vodooskrbe in komunale, propad lesne industrije in kmetijstva, slabo vodeno in nadzirano igralništvo ter potrebo po 4. razvojni osi. Izpostavili pa so tudi pozitivne stvari, kot so veliko število gradbenih investicij v prihodnjih letih, uspešno vinogradništvo in sadjarstvo ter potencial za turizem.

Del ekipe se je nato odpravil v Miren, na ogled družinskega podjetja Intra Lighting. Del delegacije z ministrom za gospodarstvo mag. Stankom Stepišnikom na čelu, ki jo je spremljal tudi župan Milan Turk, pa je obiskal uspešno šempetrsko visokotehnološko podjetje Letrika. Predsednik uprave Edvin Sever je povedal, da veliko vlagajo v razvoj, zaposlujejo pa tudi mlade tehnološke kadre. Minister za gospodarstvo je ob tej priložnosti poudaril, da »mora slovensko znanje ostani doma do končnega produkta, saj to je tisto, kar bo Slovenijo popeljalo naprej in jo naredilo konkurenčno ter zanimivo«.


V popoldanskem delu obiska sta se delegaciji pridružili tudi ministrica za področje odnosov med Republiko Slovenijo in avtohtono slovensko narodno skupnostjo v zamejstvu in po svetu Tina Komel ter predsednica vlade Republike Slovenije, mag. Alenka Bratušek. Na Mestni občini Nova Gorica se je udeležila srečanja z mladimi iz Goriške regije ter predstavitve program Združenja za teritorialno sodelovanje (EZTS), ki je leta 2011 končno zaživelo v čezmejnem goriškem prostoru. Predstavitve sta se udeležila tudi župan Občine Šempeter-Vrtojba Milan Turk in župan Gorice Ettore Romoli, saj gre za ustanovo teh treh sosednjih občin. Predsednik EZTS Robert Golob je poudaril, da lahko združenje bolj učinkovito rešuje probleme nekega območja, ki je sicer razdeljeno na več držav. Za take primere namenja EU več denarja, ki bi ga radi dobili tudi na Goriško za reševanje težav na področju energetike, prometa, urbanizma, šolstva, zdravstva in sociale.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.