Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Nadaljuje se projekt Poly 5


EVROPSKI PROJEKTI

| |
02.04.2013      18:12
A A

Nadaljuje se projekt Poly 5Deli:

Projekt POLY5 (financiran v okviru programa Alpski prostor 2007-2013) nadaljuje svoje aktivnosti s študijo in analizo, povezano z načrtovanjem večjih prometnih infrastruktur z zaključkom aktivnosti s podnaslovom "Konteksti, scenariji in vizije". Rezultati so bili predstavljeni na mednarodnem posvetu, ki je potekal 28. februarja letos v Vidmu, o katrem smo že poročali. Organiziral ga je Oddelek za gradbeništvo in arhitekturo pri Univerzi v Vidmu, ki je partner pri projektu in je odgovoren za izvedbo te prve projektne aktivnosti.

Na ta dan so bili pod naslovom "Prostorsko umeščanje večjih prometnih struktur: pametno prostorsko načrtovanje" obravnavani razni pristopi k načrtovanju, zlasti v alpskem prostoru. Prvi tematski sklop je bil posvečen pregledu sprememb, ki nastajajo zaradi krize na področju infrastrukture in prometa.

Drugi sklop je obravnaval nekatere metodološke pristope in ustrezna orodja za načrtovanje, ki jih uporabljajo v območjih, od koder prihajajo partnerji projekta POLY5. Njihov namen je vključevanje obravnavanega koridorja v lokalni prostor. Ob tej priložnosti so bili predstavljeni rezultati baze znanja, izdelane v prvi fazi projekta POLY5 in sicer scenariji, ki jih je razvila Univerza v Vidmu, dolgoročne vizije, ki jih je izdelala Dunajska tehnološka univerza v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani ter prostorske strategije, ki jih je izdelala Tehnična univerza v Munchenu za območji doline Val di Susa v Italiji in St Jean de Maurienne v Franciji. Odbor za promocijo Transpadana je predstavil študijo, ki je nastala v okviru projekta in ponuja miselni okvir za prevozni sistem, povezan s koridorji v območju sodelovanja. Ostali projektni partnerji so prisotne seznanili s trenutnim stanjem na projektu, pristopi in projekti, ki so jih začeli izvajati v svojih območjih v povezavi z načrtovanjem in upravljanjem večjih prometnih infrastruktur.

Tretji tematski sklop je bil posvečen obravnavi "metodološkega protokola" in "tehnološke platforme", ki bosta lahko podpirala in integrirano vodila procese umeščanja večjih infrastrukturnih objektov v prostor. Metodološki protokol za prostorsko umeščanje večjih infrastrukturnih del je zlasti plod izkušenj Observatorija za novo progo Lyon - Turin. Te izkušnje so predstavili neposredno odgovorni pri observatoriju, nova platforma, ki jo je izdelala Univerza v Vidmu v okviru projekta POLY5 se imenuje Teknoss (Territorial Knowledge Sharing System) in je bila izdelana s tehnologijo "Semantinc Web", ki omogoča napovedi alternativnih scenarijev, predvidevanj in razvoj strategij s ponovno sestavo in enostavno dostopnostjo kompleksne baze prostorskega znanja.

Več informacij o projektu POLY5 in mednarodnem posvetu je na voljo na spletni strani www.poly5.eu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.