Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
9°C | 16°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Do konca februarja v javno razpravo dan ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
12.02.2014      16:36
1
A A

Do konca februarja v javno razpravo dan predlog Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o območjih in sedežih območnih policijskih postajDeli:

Ministrstvo za notranje zadeve Republike Slovenije je v javno razpravo posredovalo Predlog Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o območjih in sedežih območnih policijskih postaj, s katerim med drugim ukinja Policijsko postajo v Šempetru pri Gorici. Pripombe na objavljeni predlog lahko podate do 28. februarja 2014 na naslov gregor.novak@policija.si.

 

Spomnimo

 

Konec januarja, je vodstvo Policijske uprave Nova Gorica sporočilo, da je podalo predlog za začetek postopka za združitev Policijske postaje Nova Gorica in Policijske postaje Šempeter pri Gorici v »novo« Policijsko postajo Nova Gorica. Nova policijska postaja bi lahko tako začela z delom 1. aprila 2014, v objektu v Šempetru pa zaživela začasna policijska pisarna.  Na to novico so se odzvali župani občin Šempeter-Vrtojba Milan Turk, Miren-Kostanjevica Zlatko Marin Marušič in Renče-Vogrsko Aleš Bucik, katerih ozemlje pokriva Policijska postaja Šempeter pri Gorici. Omenjeno območje je namreč iz varnostnega vidika še toliko občutljivejše, saj predstavlja naravni prehod iz Italije v Slovenijo in naprej. Kljub zagotovilom direktorja Policijske uprave Nova Gorica Fabjana Kontestabila, da bo še naprej zagotavljeno učinkovito izvajanje nalog policije na območju dosedanjih policijskih postaj, so župani prepričani, da se bo z združitvijo omenjenih policijskih postaj raven zagotavljanja policijskega dela in s tem varnost občanov bistveno znižala. To so 5. februarja pojasnili tudi ministru za notranje zadeve, Gregorju Virantu, ki jim je tedaj obljubil, da bo o ukinitvi postaje še enkrat razmislil.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Zanima Me.
Zanima Me. Se strinjam0 Se ne strinjam0
Kot občane vas vabim, da odgovorite na tri kratka vprašanja (spodnja povezava) in mi s tem pomagate pri opravljanju raziskave s področja zagotavljanja varnosti na loklani ravni (torej občini Šempeter-Vrtojba), v okviru magistrskega programa na fakulteti za varnostne vede. Hvala.

https://www.1ka.si/a/35664

12.02.2014 ob 17:51:04 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
StranBodite prvi pri oddaji mnenja.