Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bliža se tradicionalno Pustovanje v Šempetru ......


NOVICE

| |
03.02.2016      15:37
A A

Bliža se tradicionalno Pustovanje v Šempetru pri Gorici



Deli:

Še nekaj dni nas loči od tradicionalnega pustovanja, ki ga v Šempetru pripravljamo že enajsto leto zapored. Na prvo februarsko soboto, 6. februarja, bodo tako Šempeter pri Gorici preplavile male in velike maškare, pustnim norčijam pa ne bo videti konca. Pustovanje 2016 bo tudi letos skupaj s Sovodenjskim pustom tvorilo posebno čezmejno večdnevno prireditev s številnimi dogodki in tradicionalnimi sprevodi.

 

Da se je tradicionalna prireditev že dodobra usidrala v zavest širšega goriškega prebivalstva, dokazuje vsakoletna množična udeležba tako pustnih skupin in vozov kot obiskovalcev od blizu in daleč. Med tistimi, ki se pusta najbolj veselijo, pa so brez dvoma predvsem otroci. Prav zato smo v Občini Šempeter-Vrtojba zanje pripravili osrednje otroško pustno rajanje na Goriškem. Na Trgu Ivana Roba v Šempetru pri Gorici, ki bo za to priložnost zaprt za ves promet, se bo ob 13. uri začela pustna povorka za najmlajše. Vsak otrok se bo za nagrado posladkal s krofom in ogrel s skodelico toplega čaja.

 

Ob 15. uri pa bodo svojo izvirnost, domišljijo in ustvarjalnost pokazali odrasli tako iz domače občine in njene okolice kot od drugod iz Slovenije in zamejstva, ki se bodo zvrstili v pustni povorki skupinskih pustnih mask in vozov. Budno oko komisije bo ocenjevalo izvirnost zamisli, ustvarjalnost, kakovost izdelave oblek in pustnega voza ter nastop, najbolj izvirne skupinske maske in vozovi bodo tudi bogato nagrajeni. Po pustnem sprevodu bo na trgu ob 17. uri sledilo pustno rajanje in podelitev nagrad, zvečer pa se bo dogajanje preselilo v Športni center HIT, kjer se bodo na pustnem plesu od 21. ure dalje maske zavrtele ob zvokih skupine Kingston.

 

Zavod KŠTM Šempeter-Vrtojba prireditev oblikuje v sodelovanju z Občino Šempeter-Vrtojba, ki je program tudi finančno podprla, ter z Goriškim muzejem, Krajevnima odboroma Šempeter in Vrtojba ter številnimi društvi. S skupnimi močmi bo tako tudi letos oblikovan privlačen in zanimiv pustni program s tradicionalnimi povorkami in pustnim rajanjem. Več informacij glede pustovanja najdete na http://www.kstm-sempeter-vrtojba.si/ in http://www.karnival.it/web/karnival.




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.