Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 34°C
petek, 20.07.2018
17°C | 33°C
sobota, 21.07.2018
19°C | 30°C
nedelja, 22.07.2018
18°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
34°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Javno naznanilo o javni razgrnitvi osnutka ......


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
03.05.2016      15:10
A A

Javno naznanilo o javni razgrnitvi osnutka državnega prostorskega načrta za 110 kV kablovod od RTP 110/20 kV Vrtojba do slovensko-italijanske meje pri MMP VrtojbaDeli:

Na podlagi 3. točke 39. člena Zakona o umeščanju prostorskih ureditev državnega pomena v prostor (Uradni list RS, št. 80/10, 106/10 – popr. in 57/12), Direktorat za prostor, graditev in stanovanja pri Ministrstvu za okolje in prostor in Direktorat za energijo pri Ministrstvu za infrastrukturo s tem javnim naznanilom obveščata javnost o javni razgrnitvi osnutka državnega prostorskega načrta za 110 kV kablovod od RTP 110/20 kV Vrtojba do slovensko-italijanske meje pri MMP Vrtojba.

 

I.

 

Javno se razgrinjajo:

–      osnutek državnega prostorskega načrta za 110 kV kablovod od RTP 110/20 kV Vrtojba do slovensko-italijanske meje pri MMP Vrtojba (Projekt d. d. Nova Gorica, št. proj. 13375, april 2016),

–      povzetek za javnost,

–      strokovne podlage, na katerih temeljijo rešitve osnutka državnega prostorskega načrta.

 

II.

 

Gradivo iz prejšnje točke bo od 3. maja 2016 do 2. junija 2016 javno razgrnjeno v prostorih:

–      Ministrstva za okolje in prostor, Direktorata za prostor , graditev in stanovanja, Dunajska cesta 21, Ljubljana,

–      Ministrstva za infrastrukturo, Direktorata za energijo, Tržaška cesta 19a, Ljubljana,

–      Občine Šempeter-Vrtojba, Trg Ivana Roba 3a, 5290 Šempeter pri Gorici.

 

Gradivo iz prejšnje točke bo v obdobju iz prejšnjega odstavka javno razgrnjeno tudi v digitalni obliki na spletnih straneh Ministrstva za okolje in prostor (pod »aktualno/pomembne povezave/državni prostorski načrti/javne razgrnitve in seznanitve«) in Ministrstva za infrastrukturo.

 

III.

 

Javna obravnava bo potekala 18. 5. 2016 s pričetkom ob 17.00 v dvorani Občine Šempeter-Vrtojba, Trg Ivana Roba 3a, 5290 Šempeter pri Gorici.

 

IV.

 

V okviru javne razgrnitve ima javnost pravico dajati pripombe in predloge na osnutek državnega prostorskega načrta. Pripombe in predlogi se lahko do 2. junija 2016 dajo pisno na mestih javne razgrnitve (na obrazcu za pripombe, ki je na voljo na mestih javne razgrnitve in na spletni strani Ministrstva za okolje in prostor), lahko se pošljejo na naslov Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za prostor, graditev in stanovanja, Dunajska cesta 48, Ljubljana, ali na elektronski naslov gp.mop@gov.si, pri čemer se v rubriki »zadeva« navedejo ključne besede »DPN za DV Vrtojba«.

 

Šteje se, da je pri dajanju pripomb in predlogov z navedbo imena in priimka ali drugih osebnih podatkov dan pristanek za objavo teh podatkov v stališču, ki bo objavljeno na zgoraj navedeni spletni strani in posredovano navedenim občinam. Osebe, ki ne želijo, da se v stališču objavijo njihova imena in priimki, naj to pri dajanju pripomb in predlogov posebej navedejo.

 

Direktorat za prostor, graditev in stanovanja pri Ministrstvu za okolje in prostor ter Direktorat za energijo pri Ministrstvu za infrastrukturo bosta v roku 60 dni preučila pripombe in predloge javnosti in do njih zavzela stališče. Ministrstvo za okolje in prostor jih bo objavilo na svoji spletni strani in jih tudi posredovalo Občini Šempeter-Vrtojba.
Priloge:
PDF
povzetek za javnost
62231_pov_jav_vrtojba.pdf (1,58 MB)
PDF
Obrazec za pripombe
62231_obrazec_za_pripombe_odpn.pdf (18,88 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.