20°C

Vroča nogometna sobota

V soboto, 03.06 so se naši fantje selekcij U9 in U11 odpravili na turnir v Škofjo Loko. Za naše fante je bila to neka nova dogodivščina, saj so tam nastopile najboljše ekipe iz Slovenije in tujine.

Vse skupaj se je začelo že zgodaj zjutraj, ko se je začela vožnja z avtobusom. Kljub rani uri so bili naši fantje polni energije in pripravljeni na turnir. Po dolgi in naporni vožnji smo le prispeli v Škofjo Loko. Ko smo prispeli tja, so bile temperature že zelo visoke, sonce je zelo pripekalo in turnir je bil v polnem pogonu. In za naše fante se je začelo zares. Prvo so na igrišče stopili igralci selekcije U11, ki jih dolga vožnja ni zmotila, saj so prvo tekmo dobili z 1:0. Premagali so bosansko NK Zvijezdo, ki velja za enega najboljših klubov v svoji državi. Le nekaj minut zatem so na igrišče stopili igralci U9. Tudi oni so bili popolnoma pripravljeni na tekmo in jo zaključili z neodločenim izidom. Tekma proti NK Brinjam se je končala z 1:1. Naši fantje so prvi del prestali z odliko in nestrpno čakali naslednjega nasprotnika. Selekcija U9 se je le dodobra ogrela in skupino zaključila z dvema zmagama. Prvo so z 4:0 premagali NK Jesenice nato pa so z 1:0 premagali NK Velesovo. Selekcija U11 je bila na koncu malce manj uspešna, saj je ostali dve tekmi v skupini izgubila. Z 3:1 so bili boljši NK Lesce, z 2:0 pa je bila boljša tudi ND Gorica. A za naše fante še to zdaleč ni bil konec. Zanimivost turnirja je bila predvsem to, da so se v naslednji krog uvrstile čisto vse ekipe. Selekcija U9 je kot zmagovalka skupine, dobila zadnjega iz skupine F in sicer NK Rakek. Naši fantje so nalogo opravili brezhibno in premagali nasprotnike z 4:1. Sledila je selekcija U11, ki je kot tretja v skupini dobila malce težjega nasprotnika. Nasproti jim je stala ekipa NŠ Olimpija Tržac. Na žalost je bila Olimpija Tržac prevelik zalogaj za naše fante, ki so morali priznati premoč nasprotniku. Tako je v tekmovanju ostala samo še selekcija U9, ki jo je v osmini finala čakala ekipa ND Bilje. Tekma se je začela zelo dramatično in napadalno. Naši fantje so napadali in iskali prvi zadetek. Med napadanjem so za trenutek pozabili na nasprotnega napadalca, ki se je naenkrat znašel sam pred našim vratarjem iz zadel za vodstvo nasprotnika. Bilje so vodstvo še povečale 2 minuti zatem, ko je z prostega strela žoga zletela naravnost v zgornji kot. Toda naši fantje se niso predali. V naslednjih minutah smo spremljali enosmerni promet in nevarne napade naših fantov, ki so preko Anžeta Rakovca prišli do znižanja. Naši fantje so se borili do zadnje minute, a so na koncu morali športno čestitati nasprotnikom, ki so se uvrstili v naslednji krog. Kljub izpadu iz tekmovanja, so naši fantje igrišče zapustili zadovoljni, saj so prikazali odlične igre. V povprečju z leto mlajšo ekipo, so se lahko kosali z prav vsemi ekipami in se niso prestrašili nasprotnikov. Obe selekciji sta prikazali odlično igro in borbo za vsako žogo.

SELEKCIJA U11 Skupinski del: NK Slatina : NK Zvijezda  1:0 NK Slatina : NK Lesce  1:3 NK Slatina : ND Gorica  0:2
Šestnajstina finala: NK Slatina : NŠ Olimpija Tržac