Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bodo v južni Sloveniji možne posamezne nevihte, zjutraj bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 21 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 24.07.2017
19°C | 26°C
sreda, 25.07.2017
15°C | 23°C
četrtek, 26.07.2017
10°C | 24°C
Opozorila
Petek, 21.7.2017 ob 19h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspešno izpeljali že 8. smučarski/deskarski ......


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
03.03.2016      20:47
A A

Uspešno izpeljali že 8. smučarski/deskarski tečaj za osnovnošolske otroke


Tudi tokrat se, kljub slabi tedenski vremenski napovedi med zimskimi počitnicami, nismo ustrašili organizirati že osmi smučarski in deskarski tečaj po vrsti.


Skupinska slika tečajnikov na smučišču
Skupinska slika tečajnikov na smučišču
Deli:
Kot smo že navajeni iz preteklih nekaj let, se nas od združitve počitnic z Ljubljančani drži res slaba vremenska napoved. Vseeno smo ostali optimisti in prvi dan smo se na parkirišču pred osnovno šolo v Preddvoru zbrali v suhem vremenu, saj je nedeljski dež do jutra povsem ponehal. Letos smo spet presegli številko osemdeset po številu tečajnikov in kot kaže trend zanimanja ne pada. Struktura udeležencev pa podobna kot lani: 20 se jih letos tečaja udeležilo prvič, 21 drugič, ostala polovica pa že trikrat oz. večkrat, kar kaže tudi na zaupanje, ki smo si ga pri starših pridobili v preteklih letih.

Porazdelili smo se po naših tradicionalnih barvnih kombinacijah od zelenih začetnikov preko oranžnih in modrih do rumenih znalcev, seveda na podlagi znanja učencev iz preteklih tečajev in dodatno pridobljenih informacijah od staršev ter preizkusom znanja novincev. Zopet smo sestavili deset skupin, ki jih je upravljalo 12 učiteljev.

Če gledamo tečaj kot celoto, smo imeli kar "srečo v nesreči". Trije dnevi so bili relativno suhi brez padavin, sredi tedna je padal suh sneg in ko že upali na najbolje, nas je proti koncu zadnjega dne zasul moker sneg in na koncu smo zaključek tečaja z razglasitvijo rezultatov četrtkove veleslalomske tekme izpeljali kar v dežju. 

Vseeno se velja zahvaliti pogumu staršev in dobri volji tečajnikov, predvsem najmlajšim začetnikom, ki so napravili prve korake na smučeh in se naučili smučati ter že preizkušenim smučarjem in deskarjem, ki so uspešno utrdili in nadgradili svoje znanje. 

Nasvidenje prihodnje leto!

Pripravil: Marjan Bogataj

P.S. Vse skupaj pa ne bi šlo tudi brez naslednjih:0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Športno društvo PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Športno društvo PREDDVOR
Športno društvo PREDDVOR
SREDNJA BELA 52a
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
29.07.2017 | Družabni dogodki
Sobotna bralna urica
22.07.201 | Šport
Planinski izlet na Prisank / Prisojnik
22.07.2017 | Družabni dogodki
Sobotna bralna urica
22.07.2017 | Ostalo
Spominska svečanost - 75. obletnica požiga vasi Kokra
29.07.2017 | Družabni dogodki
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo