Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

ZAKLJUČEK NOGOMETNE SEZONE IN OBNOVE ŠOLSKIH ......


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
03.06.2016      16:04
A A

ZAKLJUČEK NOGOMETNE SEZONE IN OBNOVE ŠOLSKIH ŠPORTNIH POVRŠIN


Po več kot 55 letih športnega delovanja, katerega najbolj množično vse to obdobje udejanja ŠD Preddvor, se je končno našla tudi volja in zavedanje, da športni objekti niso le pobožna želja nekaj zanesenjakov, ampak dejanska potreba občanov vseh starostnih obdobij. Prvi korak je bil narejen z zaključeno prenovo šolskih športnih površin, pri kateri smo aktivno sodelovali tudi člani našega športnega društva.


Donacija dresov podjetja KIK
Donacija dresov podjetja KIK
Deli:

Sama prenova šolskih športnih igrišč se je zaradi vremenskih razmer in zahtevnosti polaganja tartanske podlage nekoliko zavlekla, tako da smo bili vsi že kar nestrpni. Pregled objekta in primopredaja sta bila izvedena 11. maja, igrišča pa se že lahko uporabljajo. Ugotovljene pomanjkljivosti naj bi izvajalec odpravil najkasneje do uradne otvoritve, ki je bila 1. junija, kjer se je aktivno vključilo naše društvo s svojimi najmlajšimi člani.

 

Čeprav smo vsi bodoči uporabniki navdušeni nad novo podobo šolskih športnih igrišč, pa si v ŠD Preddvor želimo, da bi čimprej uredili tudi razsvetljavo, s čimer se bo lahko podaljšal čas uporabe predvsem v jesenskem in zimskem obdobju. Potrkati je potrebno tudi na zavest bodočih uporabnikov, da se morajo na igriščih obnašati v skladu s športnimi pravili in redom, da bi bila uporabnost čim daljša.

 

Vse sodelujoče na tem zahtevnem projektu je razveselila tudi odločba Fundacije za šport, ki je odobrila vlogo za sofinanciranje, s čimer je bil zagotovljen dobršen del sredstev za izgradnjo nogometnega igrišča z umetno travo. Ker si v društvu želimo, da bi bilo le-to čimprej v uporabi, smo z lastnimi sredstvi zagotovili izdelavo šestih nogometnih vrat. S to pridobitvijo se bo sezona treniranja nogometa raztegnila čez celo leto, ekipam pa ne bo potrebno več toliko gostovati na Visokem. Pogled na neučakanost otrok in zanimanje drugih občanov nas utrjuje v prepričanju, da vložen trud in čas vseh sodelujočih v projektu nista bila zaman.

 

Za vse naše kategorije se v začetku junija zaključuje kar dolga nogometna sezona 2015/16. Lahko jo ocenimo kot uspešno, čeprav se bodo ekipe borile do konca prvenstva za še boljše položaje na lestvicah. Velja omeniti, da je kombinirana ekipa mlajših dečkov na mednarodnem turnirju sredi maja v Lescah med osmimi ekipami osvojila odlično tretje mesto.

 

Še pred začetkom spomladanskega dela sezone nam je uspelo dokončno urediti tudi garderobne in sanitarne prostore. Tako smo pogoje dela predvsem z mlajšimi kategorijami spet dvignili na precej višji nivo. Za takšno pridobitev pa se moramo še posebej zahvaliti vsem vključenim domačim posameznikom in podjetnikom, ki so ves porabljen material skupaj s svojimi storitvami dobavili in opravili brezplačno.

 

Konec aprila smo se pridružili akciji »Spravimo otroke z ulice!«, kjer je največji evropski tekstilni trgovec, nemški KiK Textilien slovenskim klubom prvič podaril nogometne drese za vse starosti. Dresi so iz clima cool materiala in vsebujejo zgornji in spodnji del, nogavice in športno torbo po skupini igralcev. Veseli smo, da smo bili del te akcije in se ob tej priložnosti zahvaljujemo KiK-u za donacijo, da bodo lahko zdaj tudi naši igralci trenirali v njihovih dresih!

 

Prvomajsko kresovanje, prvo v vrsti naših tradicionalnih prireditev, smo že izvedli. Po končani nogometni sezoni pa bomo šli takoj še v izvedbo preostalih:

11.6. – Zaključek sezone za mlajše nogometne kategorije

18.6. – Srečanje nogometnih generacij NK Preddvor STARI-MLADI

25.6. – Prvenstvo Občine Preddvor v malem nogometu

 

Dogodka, ki ju še podpiramo in pomagamo izpeljati med že začetimi počitnicami in poletnimi dopusti, sta še Nogometni kamp D7 na čelu s trenerjem mlajših kategorij Davidom Golobom in seveda Oratorij Preddvor, ki mu uporaba nogometnega igrišča Za žago in objektov ob njem pride še kako prav. VABLJENI! Več o teh dogodkih pa v naslednjem občinskem glasilu oz. na naši spletni strani www.sd-preddvor.si!

 

Pripravila: Marjan in Slavko A. Bogataj
Povezave:ŠD Preddvor
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Športno društvo PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Športno društvo PREDDVOR
Športno društvo PREDDVOR
SREDNJA BELA 52a
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer
02.07.201 | Umetnost
7. mednarodni ex tempore
02.07.2017 | Družabni dogodki
Kulturni dan: Petrov sm´n
02.07.2017 | Kultura
11. MEDNARODNI FOLKLORNI FESTIVAL
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer
02.07.201 | Umetnost
7. mednarodni ex tempore
02.07.2017 | Družabni dogodki
Kulturni dan: Petrov sm´n

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo