Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 15°C
torek, 23.09.2018
10°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
-1°C | 15°C
petek, 27.09.2018
-1°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pester in aktiven začetek počitnic v ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
03.07.2017      6:36
A A

Pester in aktiven začetek počitnic v PreddvoruSpoznavanje uporabe varovalne planinske opreme
Spoznavanje uporabe varovalne planinske opreme
Deli:

Preddvor, 3. julij 2017 - Nekateri preddvorski osnovnošolci so prvi teden počitnic preživeli aktivno in v družbi vrstnikov: Planinsko društvo Preddvor je v sodelovanju s stranko Povezane lokalne skupnosti zanje organiziralo program počitniških dejavnosti. V ponedeljek se je kar 13 otrok skupaj s tremi vodniki povzpelo na dvodnevni tabor v Hudičev boršt, kjer so se učili uporabljati planinsko opremo in raziskovali okolico zavetišča. V torek zjutraj so sestopili na Sv. Jakob, kjer jih je pričakala skupina, ki je noč preživela v koči na Jakobu. Tudi ti otroci so imeli zanimivo delavnico spoznavanja planinske opreme, da se v koči nekaj dogaja, pa je ostalim obiskovalcem sporočal tudi ročno izdelan plakat. Po skupnem kosilu so se odpravili v dolino, kjer so vodniki otroke "vrnili" staršem. Sreda je bila namenjena civilni zaščiti: kljub deževnemu vremenu so najbolj zavzeti šolarji pred šolo spoznavali delo policistov, vojakov in gasilcev, veliko srečo z vremenom pa so imeli udeleženci četrtkovega kopalnega izleta v Podčetrtek. 26 otrok in njihovi spremljevalci so se v 4 urah naužili radosti, ki jih ponuja vodni park Aqualuna. Zadnji dan počitnic so planinci organizirali pohod do Blejske Koče in Mrežc, mladini pa se je zaradi prostih mest v avtobusu pridružilo še nekaj starejših planincev. Vse dejavnosti so bile za otroke brezplačne, otrokom pa so omogočile nekaj prijetnih počitniških doživetij.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo