Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
22°C
1°C
JUTRI
20°C
1°C
Deli

Pester in aktiven začetek počitnic v Preddvoru

Preddvor, 3. julij 2017 - Nekateri preddvorski osnovnošolci so prvi teden počitnic preživeli aktivno in v družbi vrstnikov: Planinsko društvo Preddvor je v sodelovanju s stranko Povezane lokalne skupnosti zanje organiziralo program počitniških dejavnosti. V ponedeljek se je kar 13 otrok skupaj s tremi vodniki povzpelo na dvodnevni tabor v Hudičev boršt, kjer so se učili uporabljati planinsko opremo in raziskovali okolico zavetišča. V torek zjutraj so sestopili na Sv. Jakob, kjer jih je pričakala skupina, ki je noč preživela v koči na Jakobu. Tudi ti otroci so imeli zanimivo delavnico spoznavanja planinske opreme, da se v koči nekaj dogaja, pa je ostalim obiskovalcem sporočal tudi ročno izdelan plakat. Po skupnem kosilu so se odpravili v dolino, kjer so vodniki otroke "vrnili" staršem. Sreda je bila namenjena civilni zaščiti: kljub deževnemu vremenu so najbolj zavzeti šolarji pred šolo spoznavali delo policistov, vojakov in gasilcev, veliko srečo z vremenom pa so imeli udeleženci četrtkovega kopalnega izleta v Podčetrtek. 26 otrok in njihovi spremljevalci so se v 4 urah naužili radosti, ki jih ponuja vodni park Aqualuna. Zadnji dan počitnic so planinci organizirali pohod do Blejske Koče in Mrežc, mladini pa se je zaradi prostih mest v avtobusu pridružilo še nekaj starejših planincev. Vse dejavnosti so bile za otroke brezplačne, otrokom pa so omogočile nekaj prijetnih počitniških doživetij.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi