Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
14°C | 28°C
sreda, 16.07.2018
14°C | 26°C
četrtek, 18.07.2018
13°C | 30°C
petek, 19.07.2018
14°C | 30°C
sobota, 20.07.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pester in aktiven začetek počitnic v ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
03.07.2017      6:36
A A

Pester in aktiven začetek počitnic v PreddvoruSpoznavanje uporabe varovalne planinske opreme
Spoznavanje uporabe varovalne planinske opreme
Deli:

Preddvor, 3. julij 2017 - Nekateri preddvorski osnovnošolci so prvi teden počitnic preživeli aktivno in v družbi vrstnikov: Planinsko društvo Preddvor je v sodelovanju s stranko Povezane lokalne skupnosti zanje organiziralo program počitniških dejavnosti. V ponedeljek se je kar 13 otrok skupaj s tremi vodniki povzpelo na dvodnevni tabor v Hudičev boršt, kjer so se učili uporabljati planinsko opremo in raziskovali okolico zavetišča. V torek zjutraj so sestopili na Sv. Jakob, kjer jih je pričakala skupina, ki je noč preživela v koči na Jakobu. Tudi ti otroci so imeli zanimivo delavnico spoznavanja planinske opreme, da se v koči nekaj dogaja, pa je ostalim obiskovalcem sporočal tudi ročno izdelan plakat. Po skupnem kosilu so se odpravili v dolino, kjer so vodniki otroke "vrnili" staršem. Sreda je bila namenjena civilni zaščiti: kljub deževnemu vremenu so najbolj zavzeti šolarji pred šolo spoznavali delo policistov, vojakov in gasilcev, veliko srečo z vremenom pa so imeli udeleženci četrtkovega kopalnega izleta v Podčetrtek. 26 otrok in njihovi spremljevalci so se v 4 urah naužili radosti, ki jih ponuja vodni park Aqualuna. Zadnji dan počitnic so planinci organizirali pohod do Blejske Koče in Mrežc, mladini pa se je zaradi prostih mest v avtobusu pridružilo še nekaj starejših planincev. Vse dejavnosti so bile za otroke brezplačne, otrokom pa so omogočile nekaj prijetnih počitniških doživetij.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo