Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Popoldne se bo na Primorskem in Notranjskem spet nekoliko pooblačilo. Drugod bo precej jasno, postopno se bo razkrojila megla v Prekmurju. Ponekod bo zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 16°C.
-3°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 8°C
torek, 28.11.2017
-7°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sredina potopisna predavanja


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
29.04.2017      14:37
A A

Sredina potopisna predavanjaDeli:

V mesecu aprilu smo v TIC Preddvor prvič organizirali Sredina potopisna Predavanja. Gostili smo kar 5 predavateljev, ki so nas popeljali na različne konce sveta.

Prva sta nam predavala Vita Peharc in Jernej Pirnar, ki sta predstavila svoje 4 tedensko potovanje na Kubo. Skupaj z njima smo potovali po deželi prijaznih in odprtih ljudi, ruma ter cigar. Jernej in Vita sta nam prinesla pokazat prave kubanske cigare in nas navdušila na kubansko salso.

Naše namišljeno potovanje smo nadaljevali na drugem koncu planeta in skupaj s predavateljico Evo Krampl potovali na živahno Tajsko. Eva nam je natančno predstavila ogromno Tajsko. Pripovedovala je o tradicionalnem severu, džungelskemu trekingu, južnih otokih, nazadnje pa smo spoznali glavno mesto Bangkok. 

Ker smo bili ravno v Aziji, smo se odločili, da si zmanjšamo stroške letalskih kart in od tam naprej potujemo v Avstralijo. Tja smo odšli s pomočjo Jana Šmida, ki nam je predstavil svoje 1 mesečno potovanje pot tej izredno razgibani in zanimivi deželi. Jan je prepotoval vzhodno obalo Avstralije in se s pomočjo starih in novih prijateljev dobro seznanil z avstralsko kulturo. Na potopisnem predavanju smo občudovali razglede iz »Great ocean road-a«, se navduševali nad 12 Apostoli, videli kako izgleda avstralski glasbeni festival… Navdušeni smo bili nad čudovito naravo in urejenimi velemesti.

Skrajni čas je že bil, da se vrnemo domov v Evropo. V našo družbo smo povabili Luka Roglja, da nas preden se vrnemo v domačo Slovenijo popelje še na počitnice na Kanarske otokeSpoznali smo otoka gran Canaria in Tenerife. Luka je z nami delil svoje dogodivščine in nas skozi zgodbe popeljal po poteh svojega potovanja. Navdušeni smo bili nad najbolje ocenjenim živalskim vrtom na svetu in vulkanom El Teide, kjer je imel Luka priložnost prenočiti na nadmorski višini kar 3000 m.

Vsem predavateljem se najlepše zahvaljujemo, bili ste odlični.

Prav tako pa se najlepše zahvaljujemo vsem obiskovalcem, brez vas nas dogodek ne bi uspel.

Glede na odlično obiskanost dogodka, že komaj čakamo, da dogodek ponovimo. Vabimo vas, da nas spremljate in se nam takrat ponovno pridružite.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev knjige Pod gorami
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
26.11.2017 | Kultura
Letni koncert Folklornega društva Preddvor
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
30.11.2017 | Šole in vrtci
Novoletna tržnica OŠ Matije Valjavca Preddvor
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev knjige Pod gorami

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo