Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

delno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, predvsem na severovzhodu bodo še lahko nastale plohe in posamezne nevihte. Krepil se bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
5°C | 26°C
torek, 24.04.2018
9°C | 22°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 25°C
četrtek, 26.04.2018
10°C | 22°C
petek, 27.04.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

11. mednarodni folklorni festival v Preddvoru


DRUŠTVA, UMETNOST

| |
05.07.2017      3:35
A A

11. mednarodni folklorni festival v PreddvoruDeli:

V nedeljo je v Preddvoru v okviru praznovanj občinskega praznika in vsakoletnega Petrovega sm`na potekalo tudi 11. mednarodno srečanje folklornih skupin. Povorki sodelujočih folkloristov skozi središče vasi je sledil raznolik nastop pod šotorom. Poleg domačega folklornega društva, katero sta zastopali mlajša in starejša otroška skupina, so se predstavili še člani starejše folklorne skupine Makedonskega kulturnega društva sv. Ciril in Metod, Folklorna skupina Luka Kramolc iz Šentanela, Folklorna skupina Kamnik, Folklorna skupina Zajednica Talijana Galižane s Hrvaške in KUD Stojan Novakovič Blace iz Srbije. Miha Rozman, predsednik Folklornega društva Preddvor, ki je dogodek organiziralo, je povedal, da so prva tovrstna srečanja pripravljali sami, zadnjih nekaj let pa sodelujejo s turističnim društvom: »Kot vsako leto smo tudi letos  pripravili Mednarodni folklorni festival, ki daje našemu društvu in občini posebno dodano vrednost, saj se enajsto leto lahko že šteje kot tradicija. Prva leta smo ga pripravljali sami, v dvorani, zadnjih nekaj let pa v sodelovanju s TD Preddvor, tako da se dogaja v sklopu Petrovega sm`na, kar še bolj popestri dogajanje. Vsako leto večje število gledalcev nam daje voljo in nam je velika vzpodbuda za nadaljnje sodelovanje.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo