Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 25°C
ponedeljek, 23.07.2018
16°C | 28°C
torek, 24.07.2018
15°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
15°C | 29°C
četrtek, 26.07.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

JOSIPINKE NA 48. TABORU V STIČNI


KULTURA, DRUŠTVA

| |
21.06.2017      11:40
A A

JOSIPINKE NA 48. TABORU V STIČNIDeli:

Naše pevke DU Preddvor Josipine Turnograjske nimajo počitnic. V nedeljo 18. junija so se udeležile 48. Tabora slovenskih pevskih zborov v Šentvidu pri Stični. Sodelovalo je več kot 100 pevskih zborov, mešanih, ženskih in moških iz vse Slovenije in tudi devet slovenskih zborov iz tujine. Skupaj pa je zapelo več kot 1500 pevcev. V dobri uri so zapeli več kot 20 pesmi, nekaj ob spremljavi dirigenta Igorja Švare in ob spremljavi policijskega orkestra RS in eno pesem ob spremljavi orgličarja.

Bila sem le spremljevalka naših Josipink in moram reči, da je to nekaj čudovitega videti v živo, saj je 1500 pevcev povezanih v eni pesmi, v povezavi s folkloro, ljudsko pesmijo na temo vojske, veseljačenja ob vinu in ljubezni. Tabor je potekal pod geslom »veselje je pri nas«. Naše Josipinke so pele od jutra do poznega popoldneva. Pele so že med vožnjo v avtobusu, pa poskusna vaja takoj po prihodu, pa generalka in šele potem osrednja prireditev, ki je trajala kar do 3. ure popoldne in cel dan pod vročim soncem. Šele pod šotorom so si oddahnile in okrepčale, vendar glasba je premagala vse, da so tudi zaplesale. Razpoložene in dobre volje, čeprav tudi utrujene smo se vračale proti domu.

Ja takole bi rekla: Pesem nas druži in povezuje, če poješ se počutiš mlad, če pa si v družbi pevcev pozabiš na vse tegobe, ne čutiš bolečin in tudi leta se potuhnejo.
Marija Velikanje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo