Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
22°C
16°C
SOB.
21°C
10°C
Deli
2883

Komemoracija v počastitev dneva spomina na mrtve

V petek, 25. oktobra 2019 je bila pred spomenikom žrtvam NOB na pokopališču v Preddvoru komemoracija v počastitev dneva spomina na mrtve, ki jo je organizirala Občinska organizacija zveze borcev za vrednote NOB Preddvor. V kulturnem programu so z recitacijami, prepevanjem in igranjem na glasbila nastopili učenke in učenec Osnovne šole Matije Valjavca Preddvor, letos jih je bilo kar 25, z mentoricama Ireno Varl Peneš in Petro Lombar Premru, zapel pa je tudi  Mešani pevski zbor Kokrški odred Preddvor pod vodstvom Milana Bajžlja. »Svečanost posvečamo vsem pokojnim, ki počivajo na tem pokopališču, ter drugim rajnim, ki so s svojimi življenji ustvarjali današnji svet, naš mir, našo svobodo,« je uvodoma povedala Mirjana Črnac, predsednik organizacije Franci Ekar pa je poudaril, da je ob državnem prazniku dnevu mrtvih čas, trenutek in obveza spominjanja na pokojne, zlasti za vse, ki so se  s svojo odločnostjo in slovensko človekoljubno, domoljubno predanostjo in upanjem v vero in zmago vključili v  proti okupatorski boj in proti okupatorska  gibanja. »Ostanimo še naprej  zavzeti, pripadni  in spoštljivi do partizanskega protiokupatorskega boja, ki je izboril ohranitev slovenstva. Ob tem moramo z vso zavednostjo vse postoriti, da se bodo ta spominjanja še naprej častno ohranjala.«

Petra Lombar Premru

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi