Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 24.06.2018

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12 °C.
10°C | 22°C
torek, 25.06.2018
13°C | 20°C
sreda, 26.06.2018
10°C | 24°C
četrtek, 27.06.2018
8°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 23.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prebold: Jan Kozamernik o Bachovih cvetnih ......


KULTURA

| |
20.11.2017      12:39
A A

Prebold: Jan Kozamernik o Bachovih cvetnih kapljicahDeli:

V torek, 14. novembra 2017, je v Občinski knjižnici Prebold v sodelovanju z Lekarno Cvetka Prebold potekalo predavanje z naslovom Bachove cvetne kapljice kot oblika čustvene pomoči. Predaval je licencirani strokovnjak za to področje Jan Kozamernik, vodja preboldske lekarne Cvetka Zelenc pa je predstavila, kako lahko obiskovalci cvetne kapljice praktično preizkusijo, saj jih imajo z ustreznimi navodili na voljo v Lekarni Cvetka Prebold.

Najpreprostejše oblike uporabe cvetne rose najdemo v Avstraliji, Indiji, Kitajski in tudi pri nas. Hoja po binkoštni rosi poživi telo in duha, umivanje z njo pa prinaša mladosten videz. Edward Bach je imel sposobnost zaznavanja različnih rastlinskih moči. Bil je prvi, ki je rosi rastlinskih cvetov pripisal blagodejni vpliv na duševnost. Njegovo dediščino danes v najčistejši obliki ohranja britansko Bachovo središče. Slovenija je leta 2013 začela uvažati in v lekarnah prodajati originalne angleške Bachove kapljice. Te cvetne kapljice pri ljudeh okrepijo notranje ravnovesje ter duševno trdnost. So vodni izvleček iz cvetov rastlin, ki v sebi nosijo zapis vitalnosti rastlin, pripravljene so na sončen način oziroma kot prevretek. Izbira cvetnih kapljic temelji na posameznikovi duševnosti, in sicer glede na trenutno počutje, odnos do življenja in značaj. Bachove kapljice lahko izjemno olajšajo zdravljenje ter izboljšajo počutje, kar je vidno kot hitrejše samostojno ozaveščanje in preobražanje senčnih osebnostnih lastnosti.

Besedilo: Lea Felicijan
Fotografije: Ivan Lipičnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
27.06.2018 | Kultura
Bralni klub

Bodite prvi pri oddaji mnenja.