Logo MojaObčina.si

Prebold

DANES
2°C
2°C
JUTRI
1°C
-6°C
Deli
726

Prebold: Jan Kozamernik o Bachovih cvetnih kapljicah

V torek, 14. novembra 2017, je v Občinski knjižnici Prebold v sodelovanju z Lekarno Cvetka Prebold potekalo predavanje z naslovom Bachove cvetne kapljice kot oblika čustvene pomoči. Predaval je licencirani strokovnjak za to področje Jan Kozamernik, vodja preboldske lekarne Cvetka Zelenc pa je predstavila, kako lahko obiskovalci cvetne kapljice praktično preizkusijo, saj jih imajo z ustreznimi navodili na voljo v Lekarni Cvetka Prebold.

Najpreprostejše oblike uporabe cvetne rose najdemo v Avstraliji, Indiji, Kitajski in tudi pri nas. Hoja po binkoštni rosi poživi telo in duha, umivanje z njo pa prinaša mladosten videz. Edward Bach je imel sposobnost zaznavanja različnih rastlinskih moči. Bil je prvi, ki je rosi rastlinskih cvetov pripisal blagodejni vpliv na duševnost. Njegovo dediščino danes v najčistejši obliki ohranja britansko Bachovo središče. Slovenija je leta 2013 začela uvažati in v lekarnah prodajati originalne angleške Bachove kapljice. Te cvetne kapljice pri ljudeh okrepijo notranje ravnovesje ter duševno trdnost. So vodni izvleček iz cvetov rastlin, ki v sebi nosijo zapis vitalnosti rastlin, pripravljene so na sončen način oziroma kot prevretek. Izbira cvetnih kapljic temelji na posameznikovi duševnosti, in sicer glede na trenutno počutje, odnos do življenja in značaj. Bachove kapljice lahko izjemno olajšajo zdravljenje ter izboljšajo počutje, kar je vidno kot hitrejše samostojno ozaveščanje in preobražanje senčnih osebnostnih lastnosti.

Besedilo: Lea Felicijan
Fotografije: Ivan Lipičnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij