Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 16°C
torek, 23.10.2018
3°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
5°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prebold: Jan Kozamernik o Bachovih cvetnih ......


KULTURA

| |
20.11.2017      12:39
A A

Prebold: Jan Kozamernik o Bachovih cvetnih kapljicahDeli:

V torek, 14. novembra 2017, je v Občinski knjižnici Prebold v sodelovanju z Lekarno Cvetka Prebold potekalo predavanje z naslovom Bachove cvetne kapljice kot oblika čustvene pomoči. Predaval je licencirani strokovnjak za to področje Jan Kozamernik, vodja preboldske lekarne Cvetka Zelenc pa je predstavila, kako lahko obiskovalci cvetne kapljice praktično preizkusijo, saj jih imajo z ustreznimi navodili na voljo v Lekarni Cvetka Prebold.

Najpreprostejše oblike uporabe cvetne rose najdemo v Avstraliji, Indiji, Kitajski in tudi pri nas. Hoja po binkoštni rosi poživi telo in duha, umivanje z njo pa prinaša mladosten videz. Edward Bach je imel sposobnost zaznavanja različnih rastlinskih moči. Bil je prvi, ki je rosi rastlinskih cvetov pripisal blagodejni vpliv na duševnost. Njegovo dediščino danes v najčistejši obliki ohranja britansko Bachovo središče. Slovenija je leta 2013 začela uvažati in v lekarnah prodajati originalne angleške Bachove kapljice. Te cvetne kapljice pri ljudeh okrepijo notranje ravnovesje ter duševno trdnost. So vodni izvleček iz cvetov rastlin, ki v sebi nosijo zapis vitalnosti rastlin, pripravljene so na sončen način oziroma kot prevretek. Izbira cvetnih kapljic temelji na posameznikovi duševnosti, in sicer glede na trenutno počutje, odnos do življenja in značaj. Bachove kapljice lahko izjemno olajšajo zdravljenje ter izboljšajo počutje, kar je vidno kot hitrejše samostojno ozaveščanje in preobražanje senčnih osebnostnih lastnosti.

Besedilo: Lea Felicijan
Fotografije: Ivan Lipičnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2018
Danes ni dogodkov.
23.10.2018 | Družabni dogodki
Čarodej v Občinski knjižnici Prebold
26.10.2018 | Kultura
Muzikal - V VASI MOJEGA DEKLETA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.