Logo MojaObčina.si

Prebold

DANES
-2°C
-4°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli
488

Pravljična ura o mačku, ki si je želel leteti

V torek, 28. marca 2017, je v Občinski knjižnici Prebold potekala pravljična ura. Na začetku smo se vprašali, ali si je že kdo izmed nas zaželel, da bi lahko letel visoko visoko. Kaj bi se zgodilo, kaj bi videl, je to sploh mogoče? Ljudje smo pač samo ljudje, in ne ptice s krili. Toda želja se vendarle lahko uresniči, saj imamo letala, helikopterje, rakete, celo balone. Z neba se vidi marsikaj. Astronavti, ki potujejo daleč v vesolje, lahko opazujejo planete, raziskujejo osončje. In nato se vrnejo na Zemljo. Kolikor vemo, je naš planet edini, na katerem je zaradi toplote, svetlobe in vode mogoče življenje. Tako smo modrovali, nato pa smo prebrali pravljico o tigrastem mačkonu Moltu, ki si sam ne more izpolniti največje želje, da bi poletel. To mu uspe, ko mu pomagata mačja prijatelja. Z balonom poletijo nad staro lipo, nad hišo in nad hrib, precej više, kot bi si sploh kdaj upali sanjati. Ugotovijo, da je letenje krasno, še posebno v družbi dobrih prijateljev. V ustvarjalnem delu pravljične ure smo izdelali vsak svojega mucka.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij