Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
5°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
9°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 28°C
torek, 24.04.2018
12°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
8°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pozdrav mladosti v preboldski knjižnici


KULTURA

| |
09.06.2017      20:43
A A

Pozdrav mladosti v preboldski knjižniciDeli:

V četrtek, 25. maja 2017, je v sodelovanju s KUD Svoboda Prebold in Občinsko knjižnico Prebold v prostorih knjižnice potekal večer z naslovom Pozdrav mladosti, in sicer prav na dan, ki je bil v času nekdanje skupne države praznik, namenjen mladim. Za glasbeni program so poskrbeli mladi glasbeniki Eva Pišek, Lana Krajnc ter Martin in Matevž Hodnik, poezijo pa sta prebirali Ana Stenovec in Ana Ribič.

 

V večeru je bila skozi pogovor, ki ga je vodila predsednica KUD Svoboda Prebold Manja Holobar, predstavljena poezija domačink Marije Manje Petrovec in Eve Kreže. »Nezavedno povezuje vse ljudi tega sveta v krog, poln toplih dlani. Tako bo vse dotlej, dokler bo utripalo naše skupno srce za vse, kar živi in po čemer velikokrat samo hrepeni,« so bile misli Marije Manje Petrovec. Ker se dogodka zaradi bolezni ni mogla udeležiti, je pogovor potekal z njeno mamo Marijo Zmrzlak. Pesmi Eve Kreže govorijo o krutosti okolice, neizprosni sedanjosti in nepravičnosti. Avtorica jih je presunljivo interpretirala in zbranim predstavila svoj pogled na svet.

 

Manja Holobar je dogodek sklenila z besedami: »Pesmi so ogledalo. Iz njih zrejo sodobni najstniki, ljudje, ki so mladi po duši … Vsi pa so pronicljivi opazovalci vsega, kar jih obdaja. Razmišljajo o marsičem. Postavljajo vprašanja. Sanjajo svoje sanje. So samozavestni ustvarjalci. Upajo si biti to, kar so.«

 
Tekst: Lea Felicijan
Foto: Ivan Lipičnik, Darko Naraglav
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!