Šesta zmaga Hopsov

V Športni dvorani na Polzeli so Hopsi v 20. kolu Lige Nova KBM v soboto, 9. marca 2024, gostili ekipo LTH Castings iz Škofje Loke. Zmagovalec dvoboja je bil odločen v podaljšku. Hopse je do zmage popeljal Vladimir Vranić, ki je prispeval 24 točk, končni rezultat pa je bil 81 : 76.

Pred tem kolom so zadnjeuvrščeni Hopsi v domači dvorani presenetili Škofjeločane in po podaljšku vpisali peto zmago v sezoni. Čeprav je večji del prvega polčasa vodila gostujoča zasedba iz Škofje Loke, ob polčasu za šest točk (39 : 33), so se domači v tretji četrtini povsem priključili. Pred iztekom rednega dela je Vranić z dvema prostima metoma izenačil na 67 : 67 in izsilil podaljšek, kjer so Hopsi zbrano nadaljevali in ob koncu zmagali z rezultatom 81 : 76.

Košarkarji s Polzele bodo naslednjo tekmo državnega prvenstva odigrali v ponedeljek, 15. marca 2024, ko bodo v 21. kolu gostovali pri ekipi Kansai Helios v Domžalah.