15°C
34°C
17°C

Laura odlična druga na balkanskem članskem prvenstvu v Črni gori

Od petka do nedelje je v Podgorici v Črni gori potekalo balkansko prvenstvo za člane in veterane, na katerem je nastopilo 275 tekmovalk in tekmovalcev iz 13 držav.

Slovenijo je na prvenstvu zastopalo 15 reprezentantov, med njimi tudi karateistki Karate kluba Polzela Laura Bergant in Nika Šenica. Nika je žal klonila v prvem boju proti močni nasprotnici iz Hrvaške. Laura je nastopila že prvi dan prvenstva, in to odlično. V prvih treh krogih je brez izgubljene točke premagala nasprotnice iz Bosne in Hercegovine, Grčije in Hrvaške. Sledil je finale proti nasprotnici iz Srbije. Pri vodstvu Laure z rezultatom 3 : 3 je zaradi premočnega udarca žal izgubila v izdihljajih finalnega boja. Osvojila je odlično drugo mesto in upravičila vlogo favoritinje za kolajno.

To je Laurina druga kolajna z balkanskih prvenstev, prva članska in prva polzelska članska balkanska kolajna v posamezni konkurenci.