TOR.
22°C
15°C

Članice Powerlifting kluba Polzela uspešne na evropskem univerzitetnem pokalu

Med 1. in 3. marcem 2024 je v Nancyju v Franciji potekalo tekmovanje za evropski univerzitetni pokal, na katerem so nastopile tri članice Powerlifting kluba Polzela.

V kategoriji do 63 kg sta nastopili Ida Janež in Tjaša Vagaja. Ida je s seštevkom 390 kg zasedla odlično drugo mesto. Priborila si je tudi prvo mesto v počepu - 150 kg, kar je tudi nov mladinski državni rekord. Prav tako je osvojila srebrno kolajno v potisku s prsi - 82,5 kg, kar je prav tako nov mladinski državni rekord.

Tjaša je s seštevkom 347,5 kg (132,5 kg počepa, 75 kg potiska s prsi in 140 kg mrtvega dviga) dosegla deveto mesto.

V kategoriji do 84 kg je nastopila še Laura Jelen. S seštevkom 362,5 kg (145 kg počepa, 72,5 kg potiska s prsi in 145 kg mrtvega dviga) je osvojila šesto mesto.

Izpostavimo še to, da so vse tri tekmovalke iz našega kluba zastopale Univerzo v Ljubljani, ki je zmagala v skupni razvrstitvi vseh univerz na tekmovanju.